Aktualności czyli co nowego słychać

Projekt-bez-tytulu-11.png

Reklamy medycyny estetycznej? Koniec z promowaniem usług i produktów przez influencerki!

Prawo ulega zmianie i zabiegi oraz produkty medyny estetycznej nie będą mogły być już promowane przez influencerki, co popularnie miało miejsce w social media. Złamanie przepisów będzie skutkowało karą nawet do 2 milionów złotych. Co zmieni się dokładnie w kwestii reklamy medycyny estetycznej i dozwolonych komunikatów reklamowych? Zmiany dotyczą także lekarzy oraz promowania leków i suplementów diety! Poznaj szczegóły w naszym artykule:

Zmiana prawa niekorzystna dla influencerów

Dotychczas promowanie usług medycyny estetycznej było popularnym procederem w mediach społecznościowych. Od 1 stycznia 2023 roku będzie to jednak zakazane zarówno w mediach tradycyjnych, jak i w internecie, w tym w social mediach. Nie będą mogły być promowane: implanty czy wyroby oparte na kwasie hialuronowym oraz laserze. Branża ma czas do końca czerwca 2023 by dostosować reklamy medycyny estetycznej.

Zakaz reklamy obejmie też lekarzy

To, że influencerki nie będą mogły promować takich usług to tylko jedna strona medalu. Drugą jest to, że nie będą mogli tego robić także lekarze medycyny estetycznej czy kosmetolodzy, którzy dotychczas chętnie czynili to za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Niemożliwe będzie pokazywanie popularnych efektów przed i po czy tego, jak działają dane preparaty oraz sprzęty. To właśnie te osoby najbardziej odczują zakaz reklamy.

Zmiany również w reklamach leków i suplementów diety

Omówione zmiany będą dotyczyły nie tylko zabiegów medycyny estetycznej, ale i reklam leków oraz suplementów diety. Nowe przepisy mówią między innymi o tym, że reklama wyrobu medycznego, takiego jak na przykład syrop na kaszel czy preparatu na przeziębienie, nie może wprowadzać w błąd. Musi być sformułowana w taki sposób, by bez trudu zrozumiał ją ktoś bez wykształcenia w dziedzinie medycyny. W reklamach nie będzie można posługiwać się wizerunkiem pielęgniarzy, lekarzy czy też farmaceutów. Scenerią dla reklam nie będą mogły być już apteki, gabinety lekarskie czy dentystyczne.

Jeśli chcesz spróbować reklamy w Internecie, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami! kontakt@mint-media.pl

Oceń tą stronę
Related Posts