Aktualności czyli co nowego słychać

Projekt-bez-tytulu-12.png

Trendy w copywritingu na 2023 rok

Większe zapotrzebowanie na treść wysokiej jakości, rozwój wideo marketingu i form copywriterskich z tym związanych, nowe strategie komunikacji marki obejmujące język inkluzywny czy tworzenie przekrojowych tekstów – takie trendy w copywritingu na 2023 rok możemy zaobserwować w Internecie. Dowiedz się więcej na ich temat i dopasuj copywriting w Twojej firmie do tego, co dzieje się na rynku. Odkryj trendy, które będą popularne w marketingu w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Liczy się jakość

Od dłuższego czasu specjaliści od treści przekonują o tym, że bardziej niż ilość w copywritingu liczy się jej najwyższa jakość. Według badania Content Marketing Institute ponad 80% marketerów B2B przyznaje, że wysoka jakość treści pomaga wyróżnić się na tle konkurencji. Co więcej, jakościowe treści to nie takie tworzone przez sztuczną inteligencję. Wysoka jakość contentu jest więc postrzegana jako jeden z głównych trendów w copywritingu na 2023 rok.

Dłuższe teksty

Czas krótkich tekstów przechodzi do historii? Jak się okazuje, jednym z trendów na 2023 rok jest tworzenie dłuższych, przekrojowych tekstów. Artykuły powinny wyczerpywać dany temat, a nie tylko poruszać jego najważniejsze kwestie. Pisanie z myślą o doświadczeniach użytkowników i akcjach, które mieliby wykonać po przeczytaniu tekstu staje się bardziej popularne.

Inkluzywny język treści

Tym, co stanowi kolejny trend w copywritingu na 2023 rok jest również język inkluzywny. Jest on formą walki ze wszelkimi formami dyskryminacji różnych grup społecznych. Oznacza to na przykład uwzględnienie w treściach feminatywów (czyli. np. menedżerka zamiast menedżer), zwracanie się do odbiorów w sposób jak najbardziej neutralnych czy unikanie stereotypów płciowych (np. bez zwrotów typu „męska decyzja”). Istotne będzie także uważne dobieranie słów, jak również słowne opisywanie grafik z myślą o osobach niedowidzących i niewidomych.

Oceń tą stronę
Related Posts