Aktualności czyli co nowego słychać

Kopia-Projekt-bez-tytulu.png

Facebook płatny? Instagram przestanie być darmowy? Poznaj szczegóły na temat subskrypcji!

Użytkownicy Facebooka i Instagrama przyzwyczaili się, że korzystanie z ulubionych portali społecznościowych jest darmowe. Ostatnie doniesienia dotyczące płatnej subskrypcji Meta sprawiły, że wiele osób zaczęło się niepokoić niechcianymi opłatami. Czy Facebook i Instagram będzie płatny? Jak to wygląda naprawdę? Sprawdź najnowsze informacje, aby obsługa fanpage stała się dla Ciebie bardziej przejrzysta!

Facebook płatny – jak wygląda Subskrypcja Meta?

Subskrypcja Meta opiera się na zakupie dostępu do korzystania z Facebooka oraz Instagrama bez reklam. Zmiana dotyczy użytkowników Unii Europejskiej, Szwajcarii oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zakup jest możliwy od listopada.

Co istotne, opcja ta jest dostępna dla osób powyżej 18 roku życia. To oznacza, że firma wciąż nie podjęła jednoznacznej decyzji na temat odpowiedzialnego korzystania z platform społecznościowych przez nastolatków.

Jaki jest koszt subskrypcji?

Wynosi on od 9,99 Euro dla korzystających z przeglądarki do 12,99 Euro dla systemu iOs oraz Android. Ceny są zróżnicowane, ponieważ w przypadku wersji mobilnych obejmują także opłaty pobierane przez Apple oraz Google.

Gigant zapowiada, że wciąż jest możliwe korzystanie z portali Meta bez dodatkowych kosztów, a użytkowanie mediów społecznościowych się nie zmieni. Reklamy mają być jak dotąd wyświetlane na podstawie polubień na Facebooku oraz interakcji na Instagramie. 

Skąd zmiana w obrębie Facebooka i Instagrama?

Zmiany podjęte w Meta są wynikiem zmieniających się przepisów w Unii Europejskiej. Według zapewnień właściciela popularnego Facebooka i Instagrama firma wierzy w Internet, który jest wspierany reklamami, zapewnia spersonalizowane produkty oraz usługi i to niezależnie od ich statusu majątkowego. To oznacza dla firm dotarcie do potencjalnych klientów, którzy mogą być klasyfikowani w różny sposób. Równocześnie umożliwia klientom rezygnację z reklam i zgodę tym samym na uiszczenie opłaty. To możliwość wyboru dla użytkowników. Tym samym decydują oni samodzielnie, czy wyrażają zgodę na korzystanie z usługi finansowanej z reklam. 

Oceń tą stronę
Related Posts