Aktualności czyli co nowego słychać

Projekt-bez-nazwy-19.png

Aplikacje przydatne do obsługi social mediów – przegląd

W dzisiejszych czasach każdy, kto chce zaistnieć w Internecie powinien pojawić się też w mediach społecznościowych. Choć niektórym może wydawać się, że jakakolwiek osoba może po prostu „wrzucić post na fb”, to w rzeczywistości praca social media managera to ciężka praca. Oto aplikacje przydatne do obsługi social mediów, które sprawią, że obsługa Facebooka stanie się bardziej przystępna.  

Hootsuite 

To popularna aplikacja służąca do zarządzania profilami w mediach społecznościowych. Dzięki niej można planować, tworzyć, publikować i monitorować posty na Instagramie, Facebooku, LinkedInie czy YouTube. Możliwe jest również bezpośrednie kontaktowanie się za pomocą Hootsuite z odbiorcami. Bezpłatna wersja narzędzia obejmuje niestety wyłącznie ograniczony zakres działań. 

Canva

Kolejne narzędzie okaże się nieocenione w projektowaniu grafik. Udostępnia gotowe szablony, ale jeśli masz zmysł artystyczny, to możesz wyczarować grafiki, których nie powstydzi się prawdziwy designer. Canva pozwala na tworzenie grafik w określonych rozmiarach (również np. dla celów Instastories). Canva Pro daje dostęp do narzędzi premium i jeszcze więcej możliwości. 

Boomerang

Krótkie filmiki, które przewijają akcję w tę i z powrotem? Takie cuda pozwoli wyczarować Boomerang. Dzięki tej aplikacji można stworzyć filmik, który łączy w sobie trzy inne formaty, czyli zdjęcia, gify oraz wideo. Ciekawe i krótkie filmiki zapadają w pamięć i idealnie nadają się do udostępnienia w mediach społecznościowych. 

Brand24

To jedna z najpopularniejszych w Polsce aplikacji służących do monitorowania social mediów. Dzięki Brand24 można śledzić wzmianki na temat firmy w mediach społecznościowych. Narzędzie pozwala prześwietlać nie tylko kanały social media, ale i blogi, fora internetowe i serwisy informacyjne. Ponadto pozwala również śledzić, jak w Internecie radzi sobie Twoja konkurencja. 

 

Znacie jeszcze jakieś inne aplikacje przydatne do obsługi social mediów, z których korzystacie i które ułatwiają Wam codzienną pracę?

Oceń tą stronę
Related Posts