Aktualności czyli co nowego słychać

media-3406688_960_720.jpg

Siła social media marketingu – poznaj 5 korzyści mediów społecznościowych

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad fenomenem Facebooka, Instagrama i innych portali społecznościowych? Dlaczego firmy przeniosły swoją komunikację na fanpage? Co takiego sprawia, że niektóre restauracje rezygnują ze stron internetowych na rzecz fejsa? O tym wszystkim będzie w dzisiejszym artykule!

Social media tanim kosztem

Mimo że tradycyjny marketing jest popularnym kierunkiem, to niestety w dobrego fachowca trzeba inwestować. Nie każdą firmę na to stać, dlatego social media stają się głównym narzędziem promocyjnym, które przynosi często większe rezultaty za niższą cenę. Promowanie produktów na fanpage’ach po prostu się opłaca.

Rozgłos na wielką socialową skalę

Twoja firma poprzez fanpage zyskuje rozpoznawalność wśród potencjalnych klientów. Dodatkowo jesteś dla nich bardziej dostępny. Pokolenie, które żyje w mediach społecznościowych, szuka firm nigdzie indziej jak właśnie tam. Prawdziwe staje się więc potoczne powiedzenie „jeśli nie ma Cię na Facebooku, to nie istniejesz”. To ważny powód, abyś zainteresował się prowadzeniem fanpage’a i doskonalił treści, które tam publikujesz.

Interakcje klientów na Twoim fanpage’u

W momencie, kiedy internet wdarł się na dobre do naszego życia, mamy możliwość całodobowego kontaktu z każdej części świata. Fanpage firmy pozwala Twoim klientom być z Tobą in touch bez względu na czas i miejsce. To dużo ułatwia i zachęca zainteresowanych fanów do dopytywania się o Twoje produkty i usługi oraz wymianę myśli na ich temat. Dzięki temu możesz udoskonalić swój produkt i dopracować go pod swoich klientów.

Facebooka prosto na stronę

Prowadzenie fanpage na Facebooku wspierasz swoją stronę internetową. Jeżeli potencjalny klient zainteresuje się Tobą w social media, na pewno będzie chciał odwiedzić Twoją witrynę, by dowiedzieć się czegoś więcej.

Analityka na Facebooku

W social mediach z łatwością możesz mierzyć zachowania Twoich obserwatorów. Przy pomocy dostępnych narzędzi chociażby na Facebooku, dowiesz się, na co reagują Twoi klienci, co im się podoba, a co nie. To wszystko pozwoli Ci dostosować odpowiednią komunikację i przyciągnąć do siebie nowych fanów.

Mimo że tradycyjny marketing nadal jest bardzo ważny, to dla wielu firm działania w mediach społecznościowych mogą okazać się na tyle skuteczne, że niepotrzebne są już inne rozwiązania. Jak jest w Twoim przypadku? Przekonaj się na własnej skórze, co da Twojej firmie marketing w social mediach!

Oceń tą stronę
Related Posts