Aktualności czyli co nowego słychać

clock-2389255_960_720.png

Kiedy najlepiej publikować w social media?

Media społecznościowe to dla wielu użytkowników przystanek na trasie codziennego pędu. Jeżeli Twoje wpisy opublikowane są w złym momencie, mogą zostać niezauważone i zupełnie pominięte. Aby tego uniknąć, należy dostosować czas do potencjalnych odbiorców i serwisu. Kiedy zatem najlepiej publikować w social media?

O której publikować na Facebooku?

Portal Zuckerberga jest najbardziej obleganą witryną ze wszystkich mediów społecznościowych. Rzadko kto wyobraża sobie dzień bez przejrzenia, co dzieje się na jego tablicy. Pełnowymiarowy serwis, jak i aplikacja mobilna sprawia, że odbiorcy są w stanie w każdej chwili wygodnie zajrzeć na swoje konto. Mimo to, występują godziny, w trakcie których użytkownicy są wyjątkowo aktywni. Nasze prowadzenie fanpage’a powinno wziąć to pod uwagę! Na Facebooku najbardziej opłaca się publikować o godzinie 12 bądź 15 w tygodniu. Jeżeli chcesz wrzucać posty w weekendy, zrób to między 12 a 13 po południu. Każdy fanpage rządzi się swoimi prawami, dlatego warto dostosować wpisy do konkretnych odbiorców. Aby tego dokonać, testuj i śledź wyniki dla swojej strony. Pomyśl także o wykorzystaniu danych z Facebook Page Insights bądź innych narzędzi pomiarowych.

O której publikować na Instagramie?

Twoi obserwatorzy najczęściej korzystają z tej aplikacji na urządzeniach mobilnych. Z badań Hootsuite wynika, że najlepszym czasem na publikowanie Instagramowych zdjęć są pory lunchu oraz weekendy. Należy jednak wziąć pod uwagę to, w jaki sposób serwis sortuje wpisy. Nie są one ukazywane odbiorcom chronologicznie, lecz na podstawie zainteresowania treścią.

O której publikować na Twitterze?

Twitter to portal, który pełni rolę multimedialnej gazety. Jeśli szukasz najnowszych wiadomości, to znajdziesz je właśnie tam! Dzięki takiej opinii Twitter stał się świetnym przerywnikiem w pracy. Tutaj podobnie, jak na Instagramie najlepszy czas na publikacje to godzina 13 od poniedziałku do piątku. Planując posty, warto jednak wziąć pod uwagę grupę docelową, strategię oraz lokalizację. Jeżeli zależy Ci na odbiorze w relacjach B2C najlepszym wyborem w ciągu tygodnia będą publikacje przed 9, o 12 bądź po godzinie 17.

O której publikować na LinkedIn?

LinkedIn to dosyć specyficzny portal skupiony głównie na relacjach biznesowych. Nic więc dziwnego, że dużo istotnych wpisów publikowanych jest właśnie w godzinach pracy. Badania Hootsuite wykazały, że najlepszy czas na posty na LinkedIn to godziny 7.45, 10.45, 12.45 i 17 od poniedziałku do czwartku.

Pamiętaj, że Twoi odbiorcy i ich nawyki często się zmieniają, dlatego staraj się na bieżąco śledzić statystyki i testować nowe godziny, które mogą przynieść większe zaangażowanie na Twoim fanpage’u.

Oceń tą stronę
Related Posts