Aktualności czyli co nowego słychać

Projekt-bez-tytulu-9.png

Jak tworzyć angażujące posty w social mediach?

Samo publikowanie postów w mediach społecznościowych to jeszcze nie wszystko. Kluczem do skutecznej komunikacji w social media jest wywoływanie reakcji u odbiorców. Social media mają angażować i wywoływać reakcje. Jak tworzyć angażujące posty w social mediach, by profesjonalne prowadzenie Facebooka przynosiło efekty?

Znajdź przyczyny braku zaangażowania

Pierwszym krokiem, który warto zrobić, by stwierdzić, dlaczego posty nie są angażujące jest sprawdzenie, czy content jest spójny, grupa docelowa precyzyjnie określona, a cele marketingowe zupełnie jasne. Te podstawowe błędy warto wyeliminować przed pójściem dalej. Niespójny content to może być na przykład tworzenie komunikacji na temat zupełnie niezwiązany z marką. Nieprecyzyjna grupa docelowa to pisanie młodzieżowym językiem do grupy 50+, a cele marketingowe powinny jasno określać, w jakim celu działasz w mediach społecznościowych.

Zmieniaj formaty postów

Jeśli powyższe wskazówki masz już w małym palcu, warto pójść o krok dalej. Pamiętaj, że społeczność w mediach społecznościowych szybko się nudzi i warto przykuwać jej uwagę nieustannie. Nie wrzucaj wciąż tych samych postów, twórz animacje, gify, publikuj wideo oraz posty tekstowe. Im bardziej zróżnicowany content, tym większa szansa, że społeczność pozostanie zainteresowana tym, co publikujesz.

Kilka pomysłów na ciekawe posty na Facebooku znajdziesz np. tutaj: https://www.facebook.com/business/help/160798571377810

Pamiętaj o emocjach

Post angażujący to taki, który budzi emocje. Odpuść sobie cytaty niczym z encyklopedii, zamiast tego próbuj odgadnąć, jakie emocje może wywołać dana treść. Próbuj zadziwiać, rozbawiać, czasem szokować, pobudzać do działania. Im bardziej intrygujący, wzruszający, zaskakujący czy zabawny post, tym większa szansa, że ludzie nie przejdą obok niego obojętnie. Pamiętaj jednak, że chcąc tworzyć zaangażowaną społeczność, warto proponować treści, z którymi odbiorcy mogą się utożsamiać. Nie chcesz ich zniechęcać i sprawiać, by przestali obserwować Twoją stronę. 

 

Jeśli nie masz pomysłu na to, jak tworzyć angażujące posty w social mediach, przekaż ten temat w ręce profesjonalistów. Specjaliści zajmujący się miediami społecznościowymi mają ogromne doświadczenie i potrzebną wiedzę, która pozwoli Twojemu profilowi zabłysnąć!

1/5 - (1 ocen)
Related Posts