Aktualności czyli co nowego słychać

Projekt-bez-tytulu-11.png

Dlaczego sztuczna inteligencja nie zastąpi copywriterów?

Sztuczna inteligencja, znana także jako AI, od kilku miesięcy jest na ustach wszystkich. Jedni są zachwyceni jej możliwościami, inni przerażeni perspektywą utraty pracy oraz braku kontaktu z żywym człowiekiem w różnych profesjach. Ci, którzy martwią się o to, że robot zastąpi copywritera, mogą być spokojni – niewiele na to wskazuje. 

Copywriterzy niezastąpieni

Według badania przeprowadzonego na zlecenie WhitePress wciąż większym zaufaniem obdarza się specjalistów od tworzenia treści niż maszyny. Co prawda specjaliści ds. SEO nie tylko zatrudniają copywritera do swojej firmy – chętnie korzystają z usług zewnętrznych copywriterów lub tworzą treści sami. Czasem też sięgają po rozwiązania oferowane przez sztuczną inteligencję, ale wyłącznie pod ścisłym nadzorem człowieka. Wiele osób twierdzi, że potrzeba wielu lat, by automaty miały szansę choć zbliżyć się pod względem jakości tworzenia treści do profesjonalnych copywriterów czy dziennikarzy. 

Kiedy sztuczna inteligencja może być pomocna?

Zaletą sztucznej inteligencji jest szybkość pisania treści. Sztuczna inteligencja może się sprawdzić nie tyle w roli copywritera, co jako wirtualny asystent, którego rolą jest optymalizowanie teksów pod kątem wymagań SEO lub przyspieszenie samego procesu pisania. AI może być też pomocna przy tworzenia odtwórczych opisów produktów pisanych według konkretnego klucza. To nie tyle kreatywne pisanie, co metodyczne tworzenie opisów na podstawie określonych parametrów. W ten sposób sztuczna inteligencja mogłaby stanowić też ulgę dla kreatywnych copywriterów. Ci, zamiast odtwórczych treści będą mogli zająć się kreatywnym pisaniem tekstów na bloga i ciekawych artykułów, czy prowadzeniem profilu na Facebooku.

Jeśli szukasz doświadczonych copywriterów, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i cennikiem pisania tekstów. Zapewniamy wykwalifikowany zespół, duże doświadczenie, terminowość i teksty na najwyższym poziomie!

Oceń tą stronę
Related Posts