Aktualności czyli co nowego słychać

obraz.png

Zanim zaświeci pierwsza gwiazdka, czyli reklama w internecie przed świętami!

W dzisiejszych czasach Boże Narodzenie kojarzy się z ogromnymi zakupami. Nie da się ukryć, że w skali całego roku jest to czas największych zarobków w strefie handlu. Co zrobić, by jeszcze bardziej podkręcić w tym okresie swoje zyski? To proste, jednak musisz zacząć działać już teraz, a pomóc może reklama w Internecie przed Świętami!

Reklamy na Facebooku

Jeśli jeszcze nie masz fanpage’a swojej firmy na najbardziej popularnym serwisie społecznościowym to bardzo duży błąd! To właśnie tam skumulowani są wszyscy Twoi potencjalni klienci, a za pomocą facebookowych kampanii bezpośrednio trafiasz do konkretnych grup docelowych. Na fanpage’u możesz też zaproponować swoim fanom specjalną ofertę z promocjami bądź zestawami prezentowymi pod choinkę. To na pewno przykuje ich uwagę!

Google AdWords

Spróbuj zastanowić się, w jaki sposób sam dokonujesz wyboru. Pragniesz uniknąć zatłoczonych miejsc, więc prosisz o poradę wujka Google w zaciszu własnego domu. Właśnie z tego powodu ważne jest dla Twojej firmy narzędzie zwane Google Adwords. Po wpisaniu danego zapytania do wyszukiwarki, użytkownik znajdzie się prosto na stronie Twojego sklepu. Reklamy Adwords mogą informować także o aktualnej promocji czy o darmowej dostawie. Plusem jest to, że nie płacisz za wyświetlenie reklamy, a za konkretny wynik – kliknięcie!

Remarketing

Zauważyłeś może taką zależność, że im częściej coś widzimy, tym bardziej rośnie w nas chęć posiadania tej rzeczy? Jeżeli tak, to wiesz już, jak istotne są kampanie remarketingowe. Polegają one na tym, że produkty, którymi interesował się dany użytkownik na stronie internetowej, powracają do niego niczym bumerang także przy innych witrynach. Dzięki remarketingowi możesz zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie nawet 2-3 razy!

Krok po kroku

Wiesz już co nie co o narzędziach reklamy internetowej, dlatego zajmijmy się przebiegiem Twoich działań. Już teraz zaczyna wzrastać sprzedaż w Internecie, zatem jest to dobry czas aby uruchomić pierwsze kampanie wizerunkowe. Koniec października będzie z kolei momentem na wdrożenie reklam sprzedażowych, kierujących Twoich klientów bezpośrednio do miejsca zakupu. W listopadzie zacznij dodawać także kampanie remarketingowe. Jest to bardzo istotny miesiąc – sprzedaż w tym czasie wzrasta 2,7 raza! Nie możesz zapomnieć też o dwóch ważnych datach tj. 24.11 Black Friday i 27.11 Cyber Monday. Podczas samego Czarnego Piątku sprzedaż zwiększa się natomiast aż 5-krotnie!

Pamiętaj, czasu do świąt coraz mniej, dlatego do dzieła. Skontaktuj się z nami! 

Oceń tą stronę
Related Posts