Aktualności czyli co nowego słychać

sign-24342_960_720.png

Czego nie wolno reklamować na Facebooku?

Reklamy na Facebooku pozwalają firmom na łatwy dostęp do dużej grupy odbiorów. Niestety regulamin tego serwisu zabrania reklamowania pewnych treści! Chcesz wiedzieć, czego nie wolno reklamować na Facebooku? Przeczytaj w artykule!


Zabronione produkty

Przede wszystkim zwróć uwagę, co chcesz reklamować. Facebook nie toleruje reklam produktów nielegalnych, a także wyrobów tytoniowych i akcesoriów z nimi związanych. Wśród rzeczy zabronionych znajdziemy także niebezpieczne suplementy, leki na receptę oraz narkotyki. Regulamin wskazuje też na brak poparcia dla lansowania broni, amunicji, materiałów wybuchowych oraz programów szpiegowskich czy sprzętu do monitoringu.

Finanse

Jeżeli zajmujesz się finansami, musisz wiedzieć, że reklamy nie mogą promować pożyczek krótkoterminowych. Zabronione jest także reklamowanie aukcji groszowych oraz innych modeli biznesowych tego typu.

18+

Reklamy na Facebooku nie mogą dotyczyć produktów i usług dla dorosłych ani promować tego typu treści. Wyjątkiemśrodki antykoncepcyjne, które muszą być targetowane do osób pełnoletnich. Podobnie zastrzeżone są reklamy produktów z kategorii zdrowie, fitness i utrata wagi. Należy je kierować tylko do osób po 18 roku życia.

Dyskryminacja

Facebookowe reklamy nie mogą naruszać standardów społeczności. Oczywistą kwestią jest zakaz dyskryminacji osób o odmiennych cechach, pochodzeniu czy religii oraz sugerowania danych cech osobowych.  Pamiętaj także o poszanowaniu praw autorskich oraz autentyczności dokumentów.

Sensacje

Jeżeli chcesz przykuć uwagę sensacją – uważaj! Facebook zabrania reklamowania szokujących i kontrowersyjnych treści. To samo dotyczy sensacyjnych nagłówków, których linki kierują do stron o niskiej wartości.

Kwestie techniczne

Reklamy nie mogą kierować odbiorców do uszkodzonych stron ani zawierać obrazów, przedstawiających niedziałające funkcje. Zabronione jest także stosowanie automatycznie odtwarzanych dźwięków i animacji flash.

Inne

Pamiętaj, że nie wolno umieszczać w reklamach wulgaryzmów, błędów gramatycznych i interpunkcyjnych. Natomiast znaki, liczby i litery muszą być używane poprawnie.

Oceń tą stronę
Related Posts