Aktualności czyli co nowego słychać

Pngtree—wifi-vector-icon_3723578.png

Facebook Wi-Fi – na czym polega i jak je skonfigurować?

Nowa funkcja Facebook Wi-Fi to całkiem nowe możliwości dla Twojego biznesu i szansa na rozwinięcie działań w obrębie mediów społecznościowych. Spójrz co warto wiedzieć o tej funkcji i jak ją skonfigurować.

Facebook Wi-Fi zalety dla biznesu

O tym jak istotne jest Wi-Fi wiemy nie od dziś. Internet opanował cały świat, a chęć bycia połączonym jest wszechobecna. Będąc poza domem często łączymy się z okolicznymi sieciami, by na przykład odwiedzić media społecznościowe czy sprawdzić pocztę. Dzięki aktywacji Facebook Wi-Fi można prócz udostępniania klientom wygodnej funkcjonalności, osiągnąć także korzyści dla swojego biznesu.

  1. Po pierwsze, to prosty sposób, by zostać zauważonym i tym samym pozyskać większą liczbę polubień oraz zameldowań na stronie na Facebooku. Z wykorzystaniem Facebook Wi-Fi goście mogą meldować się w firmie za pomocą Facebooka, a ich zameldowania są widoczne dla rodziny i znajomych, co automatycznie zwiększa widoczność danego biznesu. To również szansa, by pozyskać followersów na Instagramie jeśli profil firmowy zostanie połączony.
  2. Kiedy goście zameldują się i połączą z udostępnianą przez Twoją firmę siecią Wi-Fi, wówczas zostaną przekierowani do strony na Facebooku, na której mogą dowiedzieć się więcej o Tobie i Twoich usługach. Usługa ta prócz wzrostu aktywności daje również możliwość pozyskania przydatnych statystyk na temat liczby i częstotliwości odwiedzin.

Jak skonfigurować Facebook Wi-Fi?

Aby skonfigurować usługę niezbędny jest odpowiedni sprzęt, czyli router zgody z usługą Facebook Wi-Fi oraz własny telefon komórkowy pod ręką. Potrzebny Ci będzie także dostęp do strony firmy, czyli być jej administratorem, a strona musi mieć podany fizyczny adres siedziby. Sama konfiguracja nie wymaga wiedzy technicznej, a jedynie kilkunastu minut wolnego czasu.

  • Po włączeniu Facebook Wi-Fi w ustawieniach routera należy postępować zgodnie z jego instrukcjami.
  • Następnie połącz stronę na Facebooku oraz Facebook Wi-Fi.
  • Na koniec, po sprawdzeniu, że opcja jest już włączona, połącz się ze swoją siecią. Jeśli Facebook Wi-Fi działa poprawnie, zobaczysz komunikat z prośbą o połączenie z siecią poprzez zalogowanie i zameldowanie się na Twojej stronie na Facebooku.
Oceń tą stronę
Related Posts