Aktualności czyli co nowego słychać

social-349597_960_720.png

Social media w 2016 roku – 5 najważniejszych trendów

Rok 2015 minął nam bardzo szybko, kreatywnie i efektywnie. Przywitaliśmy kolejny nowy rok i z nowymi pomysłami patrzymy w przyszłość. Postanowiliśmy zebrać dla Was w 1 miejscu 5 najważniejszych trendów, które będą królować w social marketingu w najbliższych miesiącach. Jakie będą social media w 2016 roku?

1. Wzrost znaczenia social mediów w świecie reklamy

Jak wiecie coraz popularniejsze i bardziej na czasie wydaje się być powiedzenie “nie ma Cię na Facebooku, to nie ma Cię w ogóle”. Dotyczy ono nie tylko osób prywatnych, lecz także przedsiębiorstw i marek. Klienci szukają w social mediach nie tylko światowych marek, ale również małych, lokalnych firm. Dlatego regularne i profesjonalne prowadzenie fanpage’a staje się niemalże obowiązkiem każdego biznesu. Przewiduje się również że w 2016 roku wydatki na reklamę w social mediach zdecydowanie wzrosną. Portale społecznościowe dają nam coraz więcej ciekawych opcji reklamowych: od niedawna można reklamować się na Instagramie, tworzyć reklamy Multi-Product Ads na Facebooku lub wyświetlać reklamy tylko osobom przebywającym w pobliżu danej lokalizacji.

2. Transmisje na żywo i nowoczesne wideo

Internet, a w nim portale społecznościowe, to medium, w którym szybkość rozchodzenia się wiadomości jest błyskawiczna. Tłumaczy to coraz większa popularność transmisji na żywo w social mediach. 2016 będzie więc rokiem takich aplikacji jak Periscope, Meerkat czy Snapchat. Na portalach społecznościowych coraz większą uwagę przykłada się również do filmów wideo. Warto postawić na nowoczesne możliwości: 360-stopniowe wideo czy technologię VR (virtual reality).

3. Custom care w social mediach

Telefony i maile niedługo staną się przeżytkiem w obsłudze klienta? Nowocześni konsumenci coraz częściej wolą napisać do danej marki na Facebooku. Piszą z pytaniami, zażaleniami, reklamacjami i pochwałami. W 2016 roku warto postawić na profesjonalne prowadzenie fanpage’aaby żadna wiadomość czy komentarz nie pozostały bez naszej odpowiedzi. Wysoka jakość obsługi klienta to w końcu podstawa pozytywnego wizerunku marki!

4. Content marketing, context marketing i to wszystko w real-time!

Coraz więcej marek rozumie, że długoterminowe strategie oparte na content i context marketingu są skuteczniejsze od jednorazowych akcji. Żeby w Internecie coś zyskać, trzeba najpierw coś dać, a więc stworzyć content, który zainteresuje naszych odbiorców. Warto również wykorzystać panujące trendy i otaczające nas wydarzenia i wspiąć się na wyżyny real-time marketingu. Fani to lubią!

5. Geolokalizacja

Reklamujesz lokalny biznes? Skuteczność reklamy w Internecie będzie wyższa, jeśli przekaz dotrze do osób znajdujących się w pobliżu Twojej firmy. Google AdWords, a od niedawna także Facebook dają możliwość kierowania reklamy tylko do osób, które w danym momencie przebywają niedaleko wyznaczonej lokalizacji. To świetna opcja, która przyda się przede wszystkim restauracjom, kawiarniom, fryzjerom, sklepom i innym lokalnym biznesom!

Potrzebujesz wsparcia w zakresie prowadzenia firmowego fanpage’a, reklamy w Internecie, content marketingu lub copywritingu w 2016 roku? Skontaktuj się z nami już dzisiaj – przygotujemy dla Ciebie długoterminową strategię i pomożemy osiągnąć sukces! 

Oceń tą stronę
Related Posts