Aktualności czyli co nowego słychać

Projekt-bez-nazwy-6.png

Social media – co w trawie piszczy?

Media społecznościowe elektryzują wiele osób, wielu też na co dzień żyje doniesieniami z popularnych społecznościowek. Feed na Facebooku lub prowadzenie fanpage, scrollowanie Instagrama, a może przeglądanie TikToka. Czy znasz ciekawostki na temat miejsc, w których chętnie spędzasz sporo czasu? Oto garść interesujących informacji.

Zaskakujące treści w mediach społecznościowych

W social mediach można znaleźć praktycznie wszystko, nie ma się co dziwić, że niektóre treści mogą wydawać się elektryzujące. W mediach społecznościowych znalazło się zatem miejsce na selfie z kosmosu wykonane przez astronautę Chrisa Hadfielda, czy wpisy Yusaku Maezawy, który użytkownikom Twittera rozdawał miliony w ramach eksperymentów społecznych. Jeden z użytkowników Twittera (obecnie platforma nazywa się X) postanowił również za pomocą krótkich tweetów streścić serię książek o Harrym Potterze. Realizacja szalonego pomysłu zajęła mu aż 6 lat.

Social media w liczbach

Największe wrażenie robią jednak liczby. Wśród nich warto wspomnieć chociażby o najdłuższym komentarzu w historii Facebooka, który zawierał on aż… 900 tysięcy znaków! Najobszerniejszy komentarz w serwisie YouTube liczył ich aż 1,2 miliona. Z kolei największą popularność na Instagramie zdobyło zdjęcie… jajka okraszone hashtagiem #WorldRecordEgg i zdobyło 51 milionów serduszek. 

Liczby na temat popularności serwisów społecznościowych również robią wrażenie. Według raportu „Social media 2023” platformy społecznościowe skupiają wokół siebie 28 milionów Polaków. Zasięg social mediów w 2022 roku wśród osób od 7 do 75 roku życia wyniósł ponad 93%. Niemal każdy internauta może dotrzeć do treści publikowanych w mediach społecznościowych i, jak widać, ochoczo z tego korzysta.

Oceń tą stronę
Related Posts