Aktualności czyli co nowego słychać

mac-1784459_960_720.png

Statystyki na Facebooku – jak je czytać? Poradnik dla początkujących

Zastanawiasz się, co jeszcze może dać Twojej marce Facebook? Jeśli myślisz, że to tylko metoda komunikacji z klientami, to jesteś w wielkim błędzie! Bardzo ważne są statystyki na Facebooku, dzięki którym będziesz mógł osiągnąć dużo więcej! Pora nauczyć się jak z nich korzystać! Do dzieła!

Statystyki na Facebooku

Słyszałeś o Facebook Insights? To darmowe narzędzie, które pozwoli Ci zmierzyć wydajność Twojej strony. Działa ono na zasadzie małego tropiciela, który śledzi lajki, wyświetlenia fanpage’a, zasięg oraz inne dane. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się, kim są osoby zainteresowane Twoją marką!

Jak korzystać z Facebook Insights?

Całą zabawę zaczniesz, przechodząc na stronę Twojej marki i wybierając opcje „Statystyki”. Twoim oczom ukaże się pulpit nawigacyjny podzielony na kilka sekcji. Pierwszą z nich jest dział przeglądu, dzięki któremu jesteś w stanie uzyskać tygodniowy obraz Twojego fanpage’a. Dowiesz się z niego, jaki był zasięg Twoich postów, zaangażowanie użytkowników oraz liczba polubień na przestrzeni ostatniego tygodnia!

Lajki na Facebooku

Sekcja polubień pokaże Ci, ile łącznie fanów miała Twoja strona w ciągu 28 dni, a także jaka jest liczba nowych obserwujących. Co ciekawe, tutaj dowiesz się również skąd dokładnie pochodzi Twój każdy nowy like!

Zaangażowanie na fanpage’u

Statystyki na Facebooku umożliwiają Ci sprawdzenie, jaka jest liczba osób, którym wyświetlił się Twój wpis. Sprawdzisz tutaj także, jak wygląda sytuacja like’ów, komentarzy oraz udostępnień na Twojej stronie. Im wyższa liczba zaangażowania, tym więcej osób będzie wyświetlać Twoje kolejne posty. Adekwatnie do tego działają negatywne ruchy na Twoim fanpage’u – im więcej działań typu ukryj, zgłoś spam, tym mniejszy będzie odbiór Twoich wpisów w przyszłości. Aby dokładniej przyjrzeć się działaniom Twoich obserwujących, możesz zawęzić okres statystyk oraz zobaczyć, które posty w danym okresie były pozytywnie aktywne, a które Ci szkodziły.

Socialowe odwiedziny

Facebook pokazuje Ci, kto dociera do Twojego fanpage’a oraz skąd. Mówią o tym wartości wskaźników, dotyczące łącznej liczby odwiedzin stron i kart oraz łączna liczba odwiedzin Twojego profilu z witryn innych niż Facebook. Przeanalizuj te dane dokładnie, aby zobaczyć gdzie użytkownicy dowiadują się o Twoim istnieniu i wykorzystaj to do zwiększenia swojej popularności.

Posty na Facebooku

W tej zakładce dowiesz się, kiedy Twoi fani korzystają z Facebooka oraz poznasz skuteczność poszczególnych typów postów na podstawie ich zasięgu oraz zaangażowania odbiorców. Tutaj również możesz zobaczyć, jakie wpisy na innych stronach zyskują popularność! To świetny sposób na poznanie, co przynosi rezultaty u konkurencji! Dzięki temu będziesz wiedzieć, w jaką stronę powinno iść prowadzenie fapage’a.

Obserwujący użytkownicy

Pod kartą „ludzie” kryją się dane, które pozwolą Ci opisać Twoich odbiorców. Znajdziesz w niej dane  odnośnie płci, wieku, lokalizacji i języka. Możesz także zobaczyć, kto z nich jest najbardziej zaangażowany. Dzięki temu stworzysz kompleksową strategię oraz skuteczną kampanię reklamową na Facebooku, dopasowaną do Twoich potencjalnych klientów.

Staraj się sprawdzać statystyki na Facebooku na bieżąco! Strona z analizami stale się aktualizuje, dzięki czemu masz aktualny obraz sytuacji. Klikając przycisk „Eksportuj dane” możesz pobrać informacje dotyczące Twojego fanpage’a z ostatnich 180 dni. Porównaj je z obecną sytuacją i sprawdź, co wpływa na Twój pozytywny odbiór w sieci!

Oceń tą stronę
Related Posts