Aktualności czyli co nowego słychać

analytics-2158454_960_720.png

Statystyki na Facebooku – na co warto zwrócić uwagę?

Facebook w dalszym ciągu pozostaje jedną z najbardziej dostępnych platform, która oprócz swoich podstawowych funkcji social media, daje duże możliwości reklamowania swojego biznesu. Ze względu na wprowadzane wciąż ograniczenia widoczności postów organicznych, warto zwrócić uwagę na statystyki naszego fanpage’a. Jak sprawdzić, czy prowadzenie fanpage‘a jest skuteczne?

Statystyki podstawą komunikacji

Dzięki statystykom dostępnym na stronie możesz monitorować, kim dokładnie są Twoi odbiorcy. Informacje o płci, średnim wieku, miejscu zamieszkania czy języku, jakim posługują się fani Twojej strony powinny wpływać na to, jakie posty umieścisz na swojej stronie. Analogicznie – przy statystykach dotyczących typów postów dowiesz się, czy Twoi odbiorcy najchętniej klikają w linki czy w zwykłe posty, co powinno nakierować Cię na to, jakie formy postów publikować. Monitorując nowe rozwiązania, możemy jeszcze lepiej dopasować reklamę do swoich odbiorców i sprawdzić, czy aby na pewno podążamy w dobrym kierunku.

Komunikacja z odbiorcą

Dzięki zakładce “Osoby” otrzymujemy dosyć przejrzysty obraz, czy nasza marka faktycznie zdobywa tych odbiorców, na których stawialiśmy tworząc nasz produkt czy usługi. Może okazać się, że przy założeniu, że nasz produkt miał być skierowany do kobiet, statystyki pokażą, że zarówno panie, jak i panowie w równym stopniu obserwują naszą stronę. To dla nas sygnał, że musimy w nieco inny sposób budować społeczność wokół naszej marki i być może zastanowić się nad zmianą komunikacji ze społecznością. Analizując także wiek naszych odbiorców, szukajmy wciąż nowych możliwości. Jeśli okaże się, że nasz produkt jest popularny wśród bardzo młodych ludzi, być może trzeba będzie rozważyć nowe narzędzia do komunikacji, takie jak na przykład snapchat? Wykorzystajmy moc dostępnych statystyk na naszym fanpage’u, by efektywnie móc docierać do naszych odbiorców, publikując ciekawe dla nich treści.

Oceń tą stronę
Related Posts