Aktualności czyli co nowego słychać

shopping-150458_1280-e1424104757285.png

Sklep internetowy – pomysły na zwiększenie sprzedaży

E-commerce to branża która z roku na rok odnotowuje coraz większe zyski. Sklep internetowy stał się jednym z głównych filarów handlu. Jednak samo posiadanie sklepu to jeszcze nie wszystko. Trzeba również wiedzieć, jak nim zarządzać i jak prowadzić działania promocyjne, aby przynosiły zyski. Ważny jest też sam wygląd oraz funkcjonalność, dlatego zastanów się, czy Twój sklep spełnia poniższe kryteria.

Sklep internetowy – co jest najważniejsze?

  • Funkcjonalność – bardzo ważne jest, aby witryna była intuicyjna. Przeglądanie strony powinno sprawiać klientowi przyjemność, dlatego kluczowa jest prostota i sposób prezentacji produktów. Nie może też zabraknąć wyszukiwarki, dzięki której klient jest w stanie szybko znaleźć to, co go interesuje.
  • Mobile – obecnie coraz większa część klientów robi zakupy za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Koniecznie dostosuj sklep do ich wymagań, co znacznie ułatwi użytkownikom poruszanie się po witrynie i z całą pewnością będzie intratną inwestycją.
  • Social media – w dzisiejszych czasach posiadanie firmowej strony na Facebooku jest już standardem. To idealny kanał komunikacji do prezentacji nowych produktów czy informowania klientów o promocjach. Najlepiej jeśli obsługą fanpage’a będą zajmowali się profesjonaliści, którzy wiedzą, jak zwiększyć zasięg i zaangażowanie fanów, ponieważ to właśnie te czynniki w dużej mierze przekładają się na sprzedaż.
  • Pozycjonowanie – bez odpowiedniej reklamy nie mamy szans na zwiększenie zysków. To oczywiste, że potencjalni klienci poszukiwanie produktów zaczynają od wyszukiwarki Google. Nie stać Cię zatem na to, aby nie odnaleźli w niej Twojego biznesu.

Kompleksowa pomoc

Jeśli Twój sklep internetowy nie spełnia powyższych kryteriów lub jeśli nie wiesz jak zabrać się za jego promocję, koniecznie zgłoś się do nasKompleksowo zadbamy o wizerunek marki, promocję w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Pinterest, LinkedIn, Twitter), zajmiemy się copywritingiem, blogiem, a także pozycjonowaniem. Jednym słowem podpowiemy, co możesz ulepszyć, aby mnożyć swoje zyski.

Oceń tą stronę
Related Posts