Aktualności czyli co nowego słychać

Projekt-bez-tytulu-2.png

Zmiany na Messengerze

W minionym miesiącu popularna aplikacja służąca do konwersacji, czyli Messenger świętowała swoje 10-lecie istnienia. Komunikator powiązany z Facebookiem umożliwia rozmowy tekstowe, głosowe, wideo oraz udostępnia wiele dodatków. Jak zmienia się popularna apka i co szykuje dla swoich użytkowników w związku z jubileuszem?

Garść danych historycznych

Choć Messenger istnieje już od 10 lat, to przeżył kilka wyjątkowych momentów. Jednym z nich był rok 2015, w którym pojawiły się naklejki. Od razu skradły serca użytkowników, w tamtym czasie za pośrednictwem aplikacji wysyłanych było ponad 200 milionów naklejek! Kolejne lata przyniosły wzrost popularności zdjęć, a w roku 2018 powodzeniem cieszyły się GIFy.

Z kolei rok 2020, niemal w całości podporządkowany pandemii, sprawił, że za pośrednictwem Messengera wysyłano więcej materiałów video. Coraz większym zainteresowaniem obdarzano też nagrania głosowe, które w prosty sposób pozwalają przekazać plik głosowy innemu użytkownikowi.

Jakie nowości na Messengerze z okazji rocznicy?

Aby odpowiednio uczcić jubileusz, Messenger przygotował kilka niespzMIANYodzianek dla swoich użytkowników. Pierwszą z nich jest ankieta dla znajomych, dzięki której można poznać opinię na wybrane tematy. Co więcej, możliwe jest wskazywanie osób, które powinny być uwzględniane w odpowiedziach. Atrakcją dla użytkowników aplikacji są także nowe motywy, efekty urodzinowe oraz możliwość zdmuchnięcia świeczek z wykorzystaniem efektu AR.

Z bardziej praktycznych zmian warto wspomnieć o nowej metodzie udostępniania kontaktów. Aby to zrobić wystarczy zaznaczyć kontakt, przejść do ustawień czatu i zaznaczyć opcję „udostępnij kontakt”. Ciekawą i wyczekiwaną opcją jest z kolei zapowiedź wprowadzenia nowej funkcji, która pozwoli łączyć słowa z emotikonami. W ramach tej funkcjonalności będzie można stosować personalizację i dowolnie dobierać słowa do danych ikon. To pozwoli na stworzenie własnego języka w Messengerze z wybranymi znajomymi.

Oceń tą stronę
Related Posts