Aktualności czyli co nowego słychać

instagram-2170420_960_720.png

Jak założyć konto firmowe na Instagramie?

Jeszcze do niedawna Instagram traktowany był głównie jako portal dla osób prywatnych. Jednak jakiś czas temu można było zauważyć, że pojawiła się reklama na Instagramie. Firmy chętnie korzystają z tej opcji, tym bardziej, że ustawianie kampanii nie jest skomplikowane, a włącza się je z poziomu reklam na Facebooku.


W ostatnim okresie Internet obiegła informacja o możliwości zakładania firmowych kont na Instagramie. Co nam to daje? Dostęp do funkcji biznesowych i statystyk na portalu. W obsłudze prowadzenie Instagrama działa podobnie jak prowadzenie fanpage’a na Facebooku, jednak sam proces założenia konta trochę się różni. Można to zrobić na dwa sposoby.

Przekształcenie profilu osobistego w konto firmowe na Instagramie

Aby było to możliwe, musisz posiadać fanpage’a na Facebooku. Włączenie firmowego konta na Instagramie polega bowiem na połączeniu obu profili. Jak to zrobić? Zaloguj się na profil osobisty i wejdź w ustawienia. Następnie wybierz opcję ‘Przełącz na profil firmowy’. Pojawi się okno ‘Połącz ze stroną na Facebooku’, w którym pojawią się wszystkie fanpage’e na Facebooku, którymi zarządzasz. Wybierz profil, który chcesz powiązać z firmowym kontem na Instagramie, a następnie ‘Skonfiguruj profil firmowy’. Jeśli jest taka potrzeba, wprowadź zmiany i zatwierdź je klikając ‘Gotowe’.

Założenie nowego firmowego konta na Instagramie

Jeśli nie odpowiada Ci opcja przekształcania profilu prywatnego na Instagramie, możesz założyć zupełnie nowe konto. Jest to bardzo intuicyjne, a Instagram przeprowadzi Cię przez ten proces. Miej jednak na uwadze fakt, że zakładając nowe konto na Instagramie, będzie ono prywatne. Żeby zmienić je w konto firmowe na Instagramie, musisz przejść opisany powyżej proces, klikając w ustawieniach w opcję ‘Przełącz na profil firmowy’.

konto firmowe na Instagramie

Oceń tą stronę
Related Posts