Aktualności czyli co nowego słychać

25bf58dc4dcc9db99eef63067cfa25e9.png

Wpływ social mediów na zakupy online

Media społecznościowe to już nie tylko miejsce komunikowania się ze znajomymi, podglądania ich zdjęć oraz beztroskiego spędzania czasu. Od dłuższego czasu social media mają też ogromny wpływ na nawyki zakupowe. Oto jak media społecznościowe wpływają na zakupy online.

W poszukiwaniu inspiracji

Na podstawie raportu „Omni-commerce. Kupuję wygodnie”, przygotowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej zaobserwowano jak social media wpływają na zakupy online. Internauci coraz chętniej logują się do stron internetowych korzystając z danych logowania w mediach społecznościowych, poszukują opinii, ale i inspiracji. Ponad 20% respondentów przyznaje, że wykorzystuje media społecznościowe do porównywania ofert, podobne grono deklaruje, że social media to źródło inspiracji. Nadal media społecznościowe są także istotne pod kątem poszukiwania opinii o danych produkcie. Te wszystkie informacje świadczą o tym, jak ważne są social media w ujęciu marketingowym jako istotna platforma dla marketerów oraz reklamodawców.

Zakupy online – co się liczy?

Projektując sklep e-commerce warto mieć także na uwadze jak Internauci odbierają reklamy w sieci oraz jakie rodzaje płatności preferują. Coraz chętniej osoby dokonujące zakupów przez Internet wybierają płatność BLIK. To dowodzi jak istotna w kupowaniu online jest szybkość i wygoda – można tę wiedzę wykorzystać w innych sferach projektowania sklepu, na przykład liczbie kroków dzielących klienta od momentu rozpoczęcia do zakończenia transakcji.

Reklamy na Facebooku i Instagramie

Interesujące są także wnioski na temat reklam w mediach społecznościowych. Choć niektórym mogło wydawać się, że są one denerwujące dla użytkowników mediów społecznościowych, to okazuje się, że co 4 respondent dostrzega, że one istnieją, a 55% osób kupujących mobilnie oraz 41% zakupujących online przyznaje, że dokonuje zakupu właśnie pod ich wpływem. Wszystkie te informacje świadczą o jednym – potencjał mediów społecznościowych w zakresie zakupów online jest bardzo duży, a ich znaczenie wciąż rośnie.

Oceń tą stronę
Related Posts