Aktualności czyli co nowego słychać

twitter-2170426_960_720.png

Hashtagi – jak ich używać, żeby zyskać?

Hashtagi królują zarówno na Twitterze, jak i w innych serwisach społecznościowych. Jak ich używać, aby zwiększyć zasięgi swoich postów? Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat tych oznaczeń, dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym są hashtagi?

Hashtagi mają na celu grupowanie treści w social media. Wyrazy, które poprzedzisz znakiem „#” przemieniają się w aktywne linki. Kliknięcie w taki tag przeniesie Cię na stronę, gdzie znajdziesz wszystkie posty oznaczone tym samym hashtagiem.

W umiarze siła!

Mimo że w ostatnim czasie Twitter zwiększył ilość znaków, wciąż nie powinieneś dodawać więcej niż 2-3 hashtagi na post. Co prawda, tweety z oznaczeniami wzbudzają 2 razy większe zaangażowanie, jednak ich większa liczba wcale nie zapewni Ci lepszych wyników. Oprócz tego, dodawanie wielu tagów tworzy bałagan i sprawia trudności w rozumieniu Twojego przekazu.

Nie idź za tłumem

Popularne hashtagi mają większą liczbę wyszukiwań, jednak dodawane są do wielu tweetów, z którymi ciężko konkurować. Aby uniknąć zaginięcia Twojego contentu wśród innych postów, powinieneś używać mniej rozchwytywanych oznaczeń, ale dokładniej opisujących Twoją treść.

Inne

Bardzo ważną kwestią jest konsekwencja. Jeżeli chcesz, aby użytkownicy mieli dostęp do Twoich wszystkich postów, opisz je tym samym hashtagiem. Pamiętaj także, żeby nie odmieniać oznaczonych wyrazów przez przypadki, ani nie używać spacji, myślników i kropek – przerywasz wtedy oznaczenie.

Używanie oznaczeń może pomóc Ci zwiększyć zasięgi, jednak pamiętaj – stosuj hashtagi rozważnie!

5/5 - (1 ocen)
Related Posts