Aktualności czyli co nowego słychać

Pngtree—graph-table-arrow-decrease-icon_4846043.jpg

Spadające zasięgi na Facebooku – jak sobie radzić?

Czasy, gdy wysoki zasięg organiczny był kwestią samoistną, na którą nie trzeba pracować, minęły bezpowrotnie. Liczba użytkowników, stron firmowych oraz grup na Facebooku wciąż rośnie, co sprawia, że każdy podmiot musi walczyć o uwagę odbiorców. Spadające zasięgi na Facebooku spędzają sen z powiek wielu redaktorom stron… Co robić, aby prowadzenie fanpage było skuteczne i zapewniało zadowalające zasięgi?

Spadające zasięgi na Facebooku – content to nie wszystko

Niezwykle istotny jest oczywiście content, a więc treści, którymi dzielimy się z odbiorcami. Muszą być dopasowane do specyfiki fanpage’a, interesujące dla grupy odbiorców i spójne z contentem całej strony. Ciekawy content to niestety nie wszystko. W naturalnych warunkach trafi co najwyżej do kilku procent odbiorców. Kluczem do zwiększenia zasięgów jest obecnie pobudzanie do interakcji. Posty, które odbiorcom podobają się na tyle, że zdecydują się dać im lajka, komentarz lub udostępnić na swojej tablicy zyskują wyższy zasięg organiczny. Najbardziej wartościowe dla fanpage’a jest udostępnienie posta, kolejno komentarz oraz polubienie. Posty nastawione na zwiększanie interakcji są więc w obecnych czasach najlepszym sposobem na maksymalizowanie zasięgu na Facebooku. By stworzyć odpowiedni wpis niezbędna będzie dobra znajomość grupy odbiorców i tego, na co reagują najlepiej.

Jeśli nie reklama, to co?

Skutecznym sposobem na maksymalizowanie zasięgów jest oczywiście skorzystanie z narzędzi reklamowych Facebooka. Już niewielka kwota, nawet kilkanaście złotych, pozwoli dotrzeć do określonej grupy odbiorców i pobudzić ją do działania, zwłaszcza jeśli w narzędziu reklamowym wybierze się opcję maksymalizowania interakcji. Innym sposobem jest skorzystanie z jednej z popularnych ostatnio zabaw na Facebooku – a więc zachęcania do oznaczania pod postem swoich znajomych, zadawanie pytań na interesujące grupę docelową tematy czy proste ankiety. Jedno jest pewne – zaangażowana społeczność to obecnie klucz do sukcesu, same polubienia strony to niestety za mało.

A Wy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na spadające zasięgi na Facebooku?

Oceń tą stronę
Related Posts