Aktualności czyli co nowego słychać

8e542c673632d179fc4e67382f084bc4.png

Social selling – wykorzystaj potencjał fanpage’a do sprzedaży

Social media odgrywają ogromną rolę w życiu dzisiejszego pokolenia. Mimo że na początku ich głównym celem było budowanie relacji ze znajomymi, to obecnie zaczynają służyć działaniom biznesowym. To wszystko sprawia, że popularny staje się temat social selling. Co to takiego i jak z niego korzystać? Zajrzyj do poniższego artykułu!

Social selling – 4 x SOCIAL

Pod pojęciem social selling kryją się zabiegi, dzięki którym firma w social mediach może pozyskać potencjalnego klienta. Aby to osiągnąć, musi zadbać o swój wizerunek na portalach społecznościowych, zdobyć informacje o kliencie, nawiązać z nim kontakt oraz pozyskać jego dane. Właśnie te czynniki jak social stalking, surrounding, social commmunictaion oraz social lead generation tworzą social selling!

Jak zacząć zabawę w social selling?

Wiesz już co oznacza pojęcie social sellingu, ale co dalej? Przede wszystkim w pierwszej kolejności zadbaj o dobry content na Twoim fanpage’u. Skup się na tym, czego szukają odbiorcy i co ma dla nich wartość. Dziel się artykułami branżowymi oraz własną wiedzą. Staraj się, aby Twoje wpisy sprzedażowe nie przekraczały 10 procent wszystkich publikacji. Ciekawym rozwiązaniem są też posty produktowe bądź content wideo, który w wersji live, pozwala na bezpośrednie interakcje widzów!

Biznesowy wygląd profilu

Ważne, aby Twój fanpage był profesjonalny. Pomyśl o zmianie zdjęcia profilowego oraz fotografii w tle, tak aby nawiązywały do Twoich działań. Pamiętaj także, aby nie ignorować wzmianek o sobie lub o firmie. Im szybciej na nie odpiszesz, tym lepiej będziesz postrzegany.

Nie samą sprzedażą człowiek żyje!

Owszem, te wszystkie działania mają na celu zyskanie klienta, jednak to nie powód, żeby zasypywać wszystkie osoby ofertą sprzedażową. Pod żadnym pozorem nie próbuj w pierwszym kontakcie nic sprzedawać. Jeśli masz do tego okazję, samodzielnie inicjuj rozmowy. Możesz utworzyć także grupę na Facebooku. Obserwuj na portalach jak Twitter, co dzieje się pod słowami kluczowymi dla Twojej branży.

Jak pozyskać leady sprzedażowe?

Wartość to słowo klucz! Aby zainteresować swojego klienta, musisz dać mu coś wartościowego np. e-book lub newsletter. W ten sposób pozyskasz jego dane i w następnych etapach będziesz mógł wysyłać oferty spersonalizowane.

Ze względu na rosnący udział użytkowników w social mediasocial selling to temat, którym powinna interesować się każda firma! Jeśli jeszcze nie wdrożyłeś powyższych zasad, to teraz jest na to najlepszy moment!

Oceń tą stronę
Related Posts