Aktualności czyli co nowego słychać

hand-580295_1280.png

Social media – trendy na 2015 rok

Z biegiem lat media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem działań marketingowych. Od tych standardowych różnią się tym, że wciąż ewoluują. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze trendy w social media na 2015 rok.

Największą zmianą, która ma miejsce na Facebooku właściwie już od początku 2014 roku, jest spadek zasięgu organicznego (niepłatnego). Portal wprowadza wciąż nowe algorytmy, które ostatecznie mają prowadzić do zwiększenia przychodów z reklam. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby obsługą fanpage’y zajmowali się specjaliści, którzy zadbają o efektywność i rentowność Twoich kampanii reklamowych. Algorytm reaguje za to zaskakująco dobrze na treści video, które cieszą się dużą popularnością również wśród użytkowników.

Coraz większą siłę zyskuje Instagram i nic nie wskazuje na to, aby w 2015 roku miało się to zmienić. Oczywiście jest jeden warunek: komunikacja musi być mniej oficjalna, a firmy muszą publikować na swoich profilach treści unikalne, a nie przeklejać content z Facebooka czy Twittera.

Przykład Sylwestra Wardęgi dobitnie pokazał, że po prostu nie można dłużej ignorować postępującej ekspansji YouTube’a. Trzeba tylko wiedzieć jak wykorzystać jego potencjał i jak budować kampanie, aby przekładały się na wzrost sprzedaży.

Również Twitter zaczyna umacniać swoją pozycję w Polsce. Być może jest to zasługa nowej agencji 140Media, która od zeszłego roku reprezentuje portal w naszym kraju i pomaga odnaleźć się w jego ofercie reklamowej. Świetnie nadaje się do pełnienia niektórych funkcji internetowego biura obsługi klienta i informowania o promocjach i nowych produktach.

Oprócz tych wymienionych powyżej istnieje jeden widoczny już od kilku lat trend, wspólny dla wszystkich mediów społecznościowych. Mowa oczywiście o mobile. Coraz więcej użytkowników korzysta z social media na urządzeniach przenośnych i koniecznie trzeba brać to pod uwagę podczas planowania wszelkich działań marketingowych i PR-owych.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapytaj naszych doradców!

Oceń tą stronę
Related Posts