Aktualności czyli co nowego słychać

gui-2311260_1280.png

Social media a pozycjonowanie – czy istnieje związek?

Na przestrzeni lat odpowiedź na to pytanie kształtowała się jak sinusoida. Obecnie żyjemy w czasach kiedy social media zaczęły pojawiać się w wyszukiwarkach na zdecydowanie większą skalę. Czy to sprawia, że media społecznościowe faktycznie pomagają pozycjonowaniu? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule!

Eksperyment Hootsuite

Znana platforma Hootsuite postanowiła przeprowadzić eksperyment dotyczący związku: social media a pozycjonowanie. Jakie wnioski wykazały badania? Przeprowadzone doświadczenie pokazało, że istnieje silny związek pomiędzy aktywnością w mediach społecznościowych oraz rankingami. Testowe wpisy z wyznaczonych przez platformę grup organicznych oraz wzmocnionych promocją zanotowały większą pozytywną zmianę w rankingu niż grupa kontrolna.

Bezpośrednio czy przez linki?

To pytanie nurtuje pewnie nie jedną osobę, zajmującą się pozycjonowaniem. Google sugeruje, że zaangażowanie w mediach społecznościowych pobudza tylko inne wskaźniki, które z kolei wpływają na SEO. Hootsuite postanowiło podważyć tę teorię poprzez usunięcie wystąpień słów kluczowych, które zaobserwowały zmianę w domenach odsyłających w czasie trwania testu. Zauważono, że ranking związany z zaangażowaniem społecznym odnotował pozytywne zmiany. Na tej podstawie, platforma wykazała, że istnieje związek pomiędzy mediami społecznościowymi, a bezpośrednią zmianą rankingu.

Używaj social mediów z głową

Media społecznościowe mogą pozytywnie wpływać na SEO, jednak nie nadużywaj tej zależności, zalewając społeczność zbędnym spamem. To przyniesie Ci więcej szkód niż pożytku. Przede wszystkim ważna jest jakość Twoich wpisów, a nie ilość. Stawiaj na wartościowe treści!

Kura znosząca złote jaja

Aby znacząco polepszyć pozycję wyszukiwania swojej strony, wystarczy jedna właściwa osoba, która będzie udostępniać Twoje treści. Zależy to oczywiście także od konkurencyjności słów kluczowych i wiarygodności Twojej strony, jednak jeśli dobrze trafisz, ten jeden przypadek może zwiększyć rangę wyszukiwania oraz Twoją widoczność.

Promowanie wpisów a pozycjonowanie

Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepsze efekty i przebić się wśród konkurencji powinieneś zastanowić się nad wykorzystaniem płatnej promocji. Z przeprowadzanych badań przez Hootsuite wynika, że daje ona dwa razy więcej korzyści pod kątem SEO.

Grunt to zintegrowana strategia SM i SEO

W swoich działaniach kieruj się przede wszystkim jakością treści! To ona jest najważniejszym kryterium w rankingu Google’a. Aby wzmocnić swoją pozycję, zintegruj SEO z mediami społecznościowymi, jednak nie traktuj ich jako głównej siły napędowej.

Oceń tą stronę
Related Posts