Aktualności czyli co nowego słychać

seo-758264_1280.jpg

Pisanie tekstów – Jak ważne są słowa kluczowe?

Jeżeli chcemy, aby treści zamieszczane przez nas na stronie internetowej lub na fanpage’u przynosiły jakiekolwiek korzyści i pomogły użytkownikom odnaleźć oferowaną przez nas stronę w internetowym świecie, to powinniśmy dobrze się zapoznać z charakterystyką słów kluczowych.

Czym są słowa kluczowe?

Słowa kluczowe, czyli keywords, znane również jako frazy kluczowe, to tak naprawdę najczęściej wpisywane słowa do wyszukiwarki internetowej przez osoby zainteresowane usługą, czy produktem. Często nie są to sprecyzowane potrzeby a jedno lub dwa słowa, które są ściśle związane z poszukiwaną informacją.

Czy są istotne dla marketingu internetowego?

W przypadku marketingu internetowego optymalizacja i cały proces pozycjonowania jest niezwykle istotny, ponieważ to od tego głównie zależy, czy użytkownik odnajdzie stronę podczas poszukiwań w wyszukiwarce. To właśnie wyszukiwarka określa zawartość naszej strony www, a dzieje się to poprzez słowa kluczowe. W zależności od ich gęstości względem tekstu (keywords density) mamy większą szansę na wyższą pozycję w wyszukiwarce.

Odpowiednie słowa kluczowe

Jeżeli chcemy zgromadzić użytkowników poprzez pisanie wartościowych tekstów, to niezależnie od tego, jak profesjonalne by one nie były, bez właściwej analizy słów kluczowych prawdopodobnie zaginą w gąszczu internetowych artykułów. Właśnie dlatego zanim napiszemy jakikolwiek tekst, powinniśmy sprawdzić, jakie frazy są najczęściej wpisywane w wyszukiwarce. Można to zrobić używając różnego typu programów i toolbarów dostępnych w Internecie lub zlecić firmie, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron, pisaniu tekstów i copywritngu.

Interesuje Cię profesjonalne pisanie tekstów ze słowami kluczowymi? Szukasz copywritera? Skontaktuj się z nami już dziś! :) 

Oceń tą stronę
Related Posts