Aktualności czyli co nowego słychać

Pngtree—ecommerce-store-for-shopping_5343690.png

Sklep na Facebooku – czym jest i jak go uruchomić?

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, uruchomienie sklepu na Facebooku powinno być naturalną częścią działań online. Sklep na Facebooku pozwala nie tylko na dotarcie do wielu nowych odbiorców, ale i połączenie działań sprzedażowych z działaniami wizerunkowymi. Spójrz jak otworzyć sklep na Facebooku i przekonaj się, że warto to zrobić.

Czego potrzebujesz, by zacząć?

Sklep na Facebooku pozwala oznaczać produkty w postach na FB oraz na Instagramie. Można w ten sposób tworzyć reklamy dynamiczne ukazujące konkretne produkty, z którymi klient może wchodzić w interakcję.

Przed uruchomieniem sklepu na Facebooku należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze, musisz posiadać stronę na Facebooku. Po drugie, potrzebny Ci będzie Menedżer firmy, który ułatwia koordynowanie wszystkimi zasobami na Facebooku. Po trzecie, niezbędne jest posiadanie poprawnie skonfigurowanego konta reklamowego. Po czwarte, warto uruchomić piksel Facebooka, który pozwoli skuteczniej analizować ruch na stronie.

Jak uruchomić sklep na Facebooku?

Po spełnieniu powyższych wymagań, możesz uruchomić sklep na Facebooku. W tym celu w sekcji Twoje strony – ustawienia wybierz „szablony i karty”. Na liście powinno pojawić się hasło „Sklep”, które należy włączyć. Następnie należy zadbać o to, by pojawiły się w nim produkty. W tym celu przejdź do Menedżera firmy i skorzystaj z opcji „Menedżer katalogów” lub „Katalogi”. Po uzupełnieniu katalogów należy upewnić się, że sklep jest połączony ze stroną. Następnie należy oznaczyć gdzie klient ma dokonać zakupu oznaczając opcję transakcji w innej witrynie. To istotny krok, ponieważ nie można go cofnąć. Nieodpowiedni wybór skutkuje koniecznością ponownego utworzenia sklepu. Po przejściu tych kroków można kliknąć „wyświetl stronę sklepu”. Należy wykazać się cierpliwością, ponieważ nie wszystkie produkty w sklepie będą widoczne od razu. Jednak już po kilkunastu minutach produkty w sklepie na Facebooku powinny być dostępne, a wraz z nimi możliwości pozyskiwania nowych klientów.

Więcej informacji znajdziecie m. in. na stronie Facebooka tutaj.

Oceń tą stronę
Related Posts