Aktualności czyli co nowego słychać

Reklama-na-swieta.png

Reklama w Internecie – zwiększ swoją sprzedaż na Święta!

Święta Bożego Narodzenia to bez wątpienia najgorętszy okres w sektorze handlu. Każda branża przeżywa wtedy prawdziwe oblężenie klientów i notuje rekordowe zyski. Czy wiesz, że reklama w Internecie może dodatkowo zwiększyć Twoją sprzedaż? Jeden warunek – musisz pomyśleć o tym już teraz!

W dzisiejszych czasach zmienił się nie tylko klient, ale także sam proces dokonywania zakupu. Dziś klient jest o wiele bardziej świadomy i przed podjęciem ostatecznej decyzji, chce dowiedzieć się jak najwięcej o interesującym go produkcie. A gdzie szuka tych informacji? Oczywiście w internecie i właśnie tutaj pojawia się dla Ciebie szansa na jak najlepsze zaprezentowanie produktu i przekonania klienta do zakupu. Wykorzystaj ją!

Reklama w Google AdWords

93% polskich użytkowników internetu korzysta z wyszukiwarki Google i tam też kieruje swoje pierwsze kroki przed zakupem. Wyszukiwarka posiada rozbudowany system reklamowy Google AdWords, który, o ile kampanie reklamowe w nim przeprowadzane są zaplanowane i zarządzane przez specjalistów, pozwala osiągać bardzo zadowalające efekty.

Remarketing

Oprócz reklam tekstowych, czyli tzw. linków sponsorowanych, mamy do dyspozycji również kampanie remarketingowe. Co to takiego? To rodzaj reklamy śledzącej, która będzie wyświetlać się potencjalnym klientom, jeśli wcześniej odwiedzili Twoją stronę. Co to daje? Przede wszystkim klienci decydują się na produkty które znają, dlatego im częściej zetkną się z nimi w sieci, tym większa szansa, że dokonają zakupu. Taka reklama podsyca ich wewnętrzne pragnienie posiadania i przypomina o produkcie.

Prowadzenie fanpage’a i reklama na Facebooku

Kolejnym miejscem, w którym koniecznie musisz zaznaczyć swoją obecność są media społecznościowe, a w szczególności Facebook. Stał się nieodłącznym elementem naszego życia, a świadczy o tym liczba ok. 13 mln polskich użytkowników. Nie zapominajmy, że zaglądają oni tam także w poszukiwaniu informacji o produktach i usługach. Stwarza to idealne warunki dla działań reklamowych, nakierowanych na Twoich potencjalnych Klientów. Reklama na Facebooku pozostawia reklamodawcom możliwość dokładnego określenia grupy docelowej i wskazania celu reklamy, którym w tym przypadku będzie sprzedaż. Mamy więc możliwość dotarcia konkretnie do osób, które znajdują się w targecie, a co więcej płacimy jedynie za osiągnięty efekt. Raporty pozwalają na oszacowanie wskaźnika ROI (ang. return of investment) i kontrolę nad tym, czy reklama jest opłacalna.

Nie lekceważ zatem potencjału marketingu internetowego, który w znaczny sposób może wesprzeć sprzedaż nie tylko internetową, ale także stacjonarną. Zapytaj naszych specjalistów o optymalne rozwiązanie dla Twojego biznesu!

Oceń tą stronę
Related Posts