Aktualności czyli co nowego słychać

instagram-1882330_960_720.png

Dla których firm jest reklama na Instagramie i dlaczego?

Narzędziami ogólnoświatowego marketingu stały się dostępne dla każdego aplikacje. Mistrzowie PRu oprócz kampanii telewizyjnych i reklam outdoorowych, coraz częściej skupiają się na długoterminowych kampaniach na portalach społecznościowych. Wśród tych ostatnich dominuje Facebook oraz Instagram – dwa potężne narzędzia, które dają możliwości dotarcia do tysięcy potencjalnych klientów. Pozostaje jedynie pytanie, czy taka reklama na Instagramie jest odpowiednia dla wszystkich typów działalności i marek?

Reklama na Instagramie lubi dobry design

W dzisiejszych czasach coraz bardziej liczy się strona wizualna każdej reklamy niż sama treść. Oko najpierw ocenia design i kolory, dopiero potem patrzy na slogan. Dlatego właśnie Instagram jako aplikacja służąca do zamieszczania fotografii, będzie służyć przede wszystkim tym, którzy dostarczają klientom produktów i usług, gdzie strona wizualna ma znaczenie. Marki odzieżowe, blogi kulinarne, wnętrza lokali gastronomicznych czy nowoczesne ręcznie robione meble wyglądają dobrze na Instagramie i pasują do nich podpisy pełne hasztagów. Tak przedstawione produkty wpisują się w nowoczesne trendy i możliwości instagramowych filtrów. Docierają do szerokiej rzeszy odbiorców – prawie każdy przecież co jakiś czas chce ugotować coś niestandardowego czy kupić nowy modny ciuch.

Reklama wizualna – czy dla każdego?

Taki rodzaj promocji nie sprawdza się jednak w każdym biznesie. Instytucje chcące wyglądać poważnie nie powinny iść w tę stronę. Instagram wymaga luźnego stylu, który osłabi mocno profesjonalne postrzeganie banku, kancelarii adwokackich czy instytucji doradczych. Do wyspecjalizowanych usług tego typu klienci nie idą widząc zdjęcie biura na Instagramie, ale po wyszukaniu rzetelnych informacji w internecie. Warto zatem zastanowić się, czy publikując na Insta mające zachęcić do skorzystania z naszych usług jako doradcy biznesowego, nie osiągniemy wręcz przeciwnego efektu.

Oceń tą stronę
Related Posts