Aktualności czyli co nowego słychać

autumn-1572822_960_720.png

Reklama w Internecie – Co warto promować w październiku?

Prowadzisz własny biznes i zastanawiasz się, kiedy powinna wystartować Twoja reklama w Internecie? A może zastanawiasz się, które produkty warto promować w październiku, aby kampanie trafiły w potrzeby grupy docelowej? Zapraszamy do lektury naszego poradnika reklamowego na październik!

Pogoda i aktualne potrzeby

W październiku dobrze sprawdzi się reklama w Internecie dotycząca naszych jesiennych potrzeb. :) Kalosze, płaszcze, parasole, czapki, rękawiczki i inne jesienno-zimowe elementy garderoby cieszą się w tym miesiącu ogromnym powodzeniem. Kierowcy zaczynają poszukiwania opon zimowych oraz innych części samochodowych, dzięki którym przygotują odpowiednio swoje auta do zimy.

Przygotowanie do sezonu zimowego

Wiele osób zaczyna już myśleć o sezonie narciarskim i feriach zimowych. Reklama w Internecie to w tym okresie konieczność dla firm zajmujących się sprzedażą sprzętu narciarskiego i snowboardów, odzieży związanej ze sportami zimowymi, a także dla biur podróży i ośrodków, które są organizatorami ferii dla dzieci lub wyjazdów narciarskich.

Pomyśl już o… Świętach!

Ci, którzy nie lubią odkładać przedświątecznych zakupów na ostatnią chwilę, zaczynają rozglądać się już za prezentami świątecznymi. Z tego powodu warto przygotować dla Twojego sklepu internetowego kampanie reklamowe, które przedstawią jego ofertę pod kątem świąt Bożego Narodzenia i zachęcą Internautów do odwiedzenia i zakupów.

Reklama w Internecie – różne formy

Pamiętaj, że masz do wyboru różne rodzaje reklamy w Internecie:

  • Po pierwsze możemy promować Twoje produkty i usługi na Facebooku. Dostępnych mamy tam wiele form reklam: zdobywające nowych fanów, promujące poszczególne posty z Twojego fanpage’a, przekierowujące na Twoją stronę www (na przykład do sklepu internetowego) lub przedstawiające Twoją promocyjną ofertę. Wspólnie ustalimy, który rodzaj reklamy najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego biznesu i jaki budżet powinieneś przeznaczyć na tę kampanię reklamową.
  • Kolejną opcją jest reklama Google AdWords. Dzięki odpowiednie przygotowanej kampanii reklamowej Twoja strona internetowa będzie widoczna w wyszukiwarce Google po wpisaniu wybranych słów kluczowych. Możemy również stworzyć reklamę graficzną – bannery odsyłające do Twojej strony internetowej będą umieszczone na stronach partnerskich Google. Kampanie Google AdWords zwiększą ruch na Twojej stronie i zadbają o wzrost sprzedaży w Twoim sklepie internetowym.

Nie powinieneś zapominać również o tym, że regularne prowadzenie fanpage’a  to idealna okazja do zaprezentowania potencjalnym klientom Twojej oferty i do zachęcenia ich do odwiedzin Twojego sklepu czy strony internetowej.

Oceń tą stronę

Add your comment

Related Posts