Aktualności czyli co nowego słychać

Pinterest_circle.svg_-e1431334128388.png

Prowadzenie Pinteresta – co to za portal, dla jakich firm i jak na nim zarobić?

Media społecznościowe cały czas się rozwijają. Z roku na rok powstają nowe portale, ale tak naprawdę niewiele z nich trafia do czołówki. Inaczej jest w przypadku Pinteresta, który obecnie jest najpopularniejszym serwisem, w całości opartym na treściach wizualnych. Liczba aktywnych użytkowników przekracza już 1,7 mln, co niesie ze sobą ogromny potencjał reklamowy oraz sprzedażowy. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na prowadzenie fanpage’a właśnie na tym portalu.

Pinterest działa na zasadzie wrzucania pinów w postaci zdjęć, obrazków, grafik oraz krótkiego tekstu. W jego treści powinien znaleźć się link do strony lub bezpośrednio do sklepu internetowego. Piny można segregować do stworzonych przez nas wcześniej tablic tematycznych (folderów). Są one widoczne dla użytkowników na stronie głównej, po wpisaniu odpowiednich słów kluczowych w wyszukiwarce. Użytkownik może przypiąć pina do swojej tablicy, dzięki czemu wyświetli się on kolejnym osobom, co z kolei powoduje, że treści zamieszczane na firmowym profilu szybko się rozprzestrzeniają i trafiają do szerokiej grupy odbiorców.

Prowadzenie Pinteresta pozwala również na skorzystanie z opcji reklamowej serwisu. Promowane piny będą częściej wyświetlać się użytkownikom, co oczywiście podnosi zainteresowanie potencjalnych klientów, a co za tym idzie, sprzedaż. Dodatkowo, dzięki statystykom możemy dowiedzieć się więcej o naszej grupie docelowej, ponieważ Pinterest analizuje ich zainteresowania i zbiera informacje o firmach, które śledzą. Plusem jest też prosta i intuicyjna obsługa. Fanpage dodatkowo może służyć za portfolio naszych produktów, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że użytkownik trafiając na jedno zdjęcie, po nitce do kłębka dotrze do całej oferty.

Dla jakich firm jest Pinterest? Przede wszystkim dla takich, których produkt można przedstawić w ciekawej formie wizualnej np.: ubrania, biżuteria, buty, akcesoria, wyposażenie wnętrz itd. Dla tych branż jest to wręcz idealne narzędzie marketingowe, dające ogromne możliwości reklamowe. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcemy, aby nasze działania były efektywne, warto zasięgnąć porady specjalistów. Obsługa social media, a w tym obsługa Pinteresta wymaga doświadczenia i wiedzy o tym specyficznym portalu i tylko umiejętne prowadzenie fanpage’a pozwoli na osiąganie wymiernych rezultatów.

Oceń tą stronę
Related Posts