Aktualności czyli co nowego słychać

9622928324_911bd18e2b_z.jpg

Prowadzenie LinkedIn, czyli social media dla biznesu

LinkedIn to portal służący głównie do prezentacji swojego wirtualnego CV, ale nie tylko. Z każdym dniem zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju i obecnie liczy około miliona polskich użytkowników. W obliczu takiej liczby, nie można pozostać obojętnym, tym bardziej, że serwis stanowi również szansę na promocję nie tylko dla specjalistów, ale także dla firm. Czy prowadzenie LinkedIn się opłaca i jak wykorzystać jego potencjał?

Firmy na LinkedIn

Po pierwsze LinkedIn to idealne miejsce dla przedsiębiorstw, którym zależy na budowie wizerunku eksperta w danej dziedzinie. Utworzenie profesjonalnego profilu to nie jedyna metoda, możemy również aktualizować tablice wrzucając na nie linki do artykułów eksperckich, poradników czy raportów z badań stworzonych przez naszych pracowników. Dodatkowo możemy udzielać się w grupach zainteresowań i tam występować w roli znawców tematu i wzmacniać wizerunek.

LinkedIn B2B

Prowadzenie LinkedIn sprawdzi się także w przypadku firm działających w sektorze B2B. Pozwala on nie tylko na tworzenie reklam, które można dokładnie stargetować (np. na właścicieli i management przedsiębiorstw z konkretnego sektora), ale także na bezpośredni kontakt z tymi osobami – oferowanie przeróżnych usług lub produktów w wiadomościach prywatnych nikogo na tym portalu nie dziwi, o ile są zgodne z jego działalnością.

Kolejnym, niezaprzeczalnym atutem serwisu jest rola, którą odgrywa w procesach rekrutacji. Możemy zamieścić na nim ogłoszenie lub samemu poszukiwać potencjalnych kandydatów, przeglądając ich profile.

Podsumowując, LinkedIn to portal, który posiada bardzo duży potencjał biznesowy, jednak aby go wykorzystać, należy umiejętnie zarządzać nie tylko kontem firmy, ale i jej wizerunkiem. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług obsługi fanpage, w tym także LinkedIn.

Oceń tą stronę