Aktualności czyli co nowego słychać

leave-1727488_960_720.png

Prowadzenie bloga firmowego nadal ważnym narzędziem marketingowym

W badaniu przeprowadzonym przez Content Marketing Institute, 80% marketerów z USA i 97% marketerów z UK przyznało, że prowadzenie bloga firmowego stanowić będzie jeden z podstawowych elementów ich strategii marketingowej. Dlaczego specjaliści tak bardzo wierzą w jego siłę? Ponieważ regularnie pisany blog może pełnić wiele istotnych funkcji naraz.


Budowanie społeczności

Obok mediów społecznościowych, firmowy blog jest narzędziem służącym do przekazywania wartości, wyznawanych przez markę. Ponadto skupia grupę ludzi, którzy je podzielają i stają się lojalnymi ambasadorami firmy czy produktu. Blog oddziałuje bowiem najlepiej, jeśli jego celem jest w pierwszej kolejności opowiadanie historii o firmie, dostarczanie wartościowych treści i udział w dyskusjach ważnych dla odbiorców. Dopiero na drugim miejscu jest sprzedaż, która dzieje się pośrednio i bez nachalnej reklamy.

Efektywne pozycjonowanie

Silną zaletą, jaką oferuje pisanie bloga, jest także zwiększenie potencjału SEO strony internetowej. Narzędzie to umożliwia wplatanie w tekst fraz kluczowych oraz dodawanie linków, prowadzących do stron produktowych. Regularne pisanie tekstów sprawia również, że witryna częściej jest odwiedzana przez roboty indeksujące. Wpływa to na jej widoczność w wynikach wyszukiwania.

Zbieranie leadów

Blog firmowy to także doskonały sposób na zachęcanie użytkowników do zapisywania się do newslettera, który może dodatkowo wykorzystywać i odświeżać publikowane wcześniej treści. Pozyskane w ten sposób leady są znacznie bardziej wartościowe niż przypadkowa lista newsletterowa, pochodząca z płatnej bazy. Mamy więc pewność, że docieramy z produktami do osób zainteresowanych działalnością firmy i mających do niej pełne zaufanie.

Oceń tą stronę
Related Posts