Aktualności czyli co nowego słychać

program-1613990_960_720.png

Czy fanpage zastępuje prowadzenie bloga firmowego?

Facebook to niewątpliwie najpopularniejsze miejsce promocji usług przez przedsiębiorstwa. Mało kto pamięta już o możliwościach, jakie niesie za sobą prowadzenie bloga firmowego! Czy firmy słusznie rezygnują z prowadzenia pełnowymiarowego, własnego dziennika?

Prościej nie znaczy efektywniej

Z Twojej perspektywy może wydawać się, że prowadzenie bloga firmowego to przeżytek. Fanpage jest dla Ciebie atrakcyjniejszy i prostszy w zarządzaniu. Jednak czy na pewno jest alternatywą dla starszych metod publikacji? Wpisy na Facebooku są widoczne tylko dla ograniczonej grupy odbiorców i nie indeksują się w wyszukiwarkach! W długoterminowym rozrachunku to blogi dają więcej benefitów.

Korzyści bloga firmowego

Przede wszystkim publikując artykuły budujesz ruch na swojej stronie. Blog firmowy jest także bardziej stabilny. To Ty nim zarządzasz i nie musisz dostosowywać się do cudzych regulaminów oraz zasad. Jak wiadomo, Facebook non stop coś zmienia, skraca zasięgi i wymusza na Tobie dodatkowe inwestycje w reklamę. Prowadząc bloga firmowego możesz zapomnieć o obawach i stresie, że nieumyślnie zrobisz coś nie tak i cały Twój wkład pójdzie na marne.

Fanpage nie zastąpi bloga

Twoja strona firmowa to kopalnia wartościowych treści dla klientów, a także źródło informacji  o produktach i usługach. Możesz tam także edukować, doradzać oraz inspirować, bez ograniczeń w sposobie przekazu. W odróżnieniu od fanpage’a w jednym wpisie bez przeszkód umieścisz filmy, grafiki oraz linki. Dodatkowo Twoje publikacje mają dłuższą żywotność niż posty na Facebooku. Kolejnym plusem przemawiającym na korzyść bloga jest łatwość odnajdywania artykułów. Warto pamiętać także, o wyszukiwarce, która może skierować potencjalnego klienta na Twoją stronę, jeśli będzie on poszukiwał podobnych treści do tych zamieszczonych na Twoim blogu!

Nie rezygnuj z niczego!

Jeśli zastanawiasz się, czy lepiej prowadzić bloga, czy fanpage, nie możemy dać Ci jednoznacznej odpowiedzi. Pewne jest natomiast to, że strona na Facebooku nie jest alternatywą dla firmowego blogaSocial media pomogą Ci promować treści oraz docierać do nowych odbiorców, jednak to blog stanowi Twój magazyn wartościowych treści.

Oceń tą stronę
Related Posts