Aktualności czyli co nowego słychać

gui-2457114_960_720.png

Portale społecznościowe – dlaczego są ważne w budowaniu wizerunku marki?

Portale społecznościowe mają potężną moc w dwie strony. Nieumiejętne korzystanie z Facebooka może przyczynić się do wielkiej katastrofy, a doskonała znajomość social mediów pomóc w wykreowaniu Twojej marki i stworzeniu oddanej społeczności! Czy dla kilku wpisów warto ponosić ryzyko?

Na co komu social media?

Prowadzenie fanpage pozwala na budowanie relacji opartej na bezpośrednim dialogu. Możliwość angażowania swoich klientów jest głównym czynnikiem wyróżniającym serwisy społecznościowe od innych portali. Łatwość dostępu do Internetu sprawia, że social media wciąż zyskują na znaczeniu.

Wszystko zaczyna się na Facebooku

Ze względu na szeroki zasięg oraz możliwości, social media są najczęściej początkiem całego procesu mediowego. Informacje publikowane na serwisach społecznościowych mogą być edytowane i przekazywane dalej poprzez udostępnianie kolejnym osobom. Posty mają wielką siłę przebicia i zaledwie w kilka minut potrafią dotrzeć do użytkowników na całym świecie. Stają się także inspiracją dla innych bądź interesują tradycyjne media. W dobie internetu to social media są głównym źródłem informacji oraz to właśnie tam często pojawiają się newsy z pierwszej ręki.

Niekontrolowana naturalność

Zaangażowanie użytkowników sprawia, że posty nie są wymuszone, są naturalne i bardziej wiarygodne. Zaciera się granica pomiędzy czasem powstania posta, a momentem jego publikacji. Społeczna interakcja powoduje jednak ryzyko. Nie da się kontrolować wszystkich użytkowników, a opinie nie zawsze są pochlebne. Co więcej, nieumiejętna komunikacja w social mediach może przyczynić się do wystąpienia wielu kryzysowych sytuacji w przedsiębiorstwie.

Portale społecznościowe – czy warto ryzykować?

Mimo iż występują liczne wady prowadzenia fanpage’y marek, niekorzystanie z nich może przynieść jeszcze więcej szkód! Dwustronna komunikacja powinna być fundamentem działań firm na całym świecie. Social media mają nie tylko wpływ na kreowanie informacji, ale przede wszystkim na proces budowania rozgłosu i rozpoznawalności marki.

Pamiętaj, że social media to narzędzie marketingu internetowego, służące do tworzenia wizerunku Twojej firmy oraz budowania relacji pomiędzy Twoimi produktami a klientem. Dzięki nim możesz trafić do swojego targetu na całym świecie, ale musisz obchodzić się z mediami społecznościowymi wyjątkowo umiejętnie.

Oceń tą stronę
Related Posts