Aktualności czyli co nowego słychać

e4556b41a0775a6147bae64e419a4b16.png

Nowości w social mediach? Top 5 w 2018 roku!

Mijający rok obfitował w nowości w social mediach. Główną zmianą jest dostosowanie użyteczności danych serwisów do przyzwyczajeń użytkowników. Serwisy social media jeszcze bardziej dostosowują swoje narzędzia i funkcjonalności do użytkowników z różnych pokoleń i do wartości, które dominują wśród danych grup wiekowych.

Zmiany w oglądaniu filmów

Jedną z głównych zmian jest wprowadzenie nowego formatu treści. Coraz więcej social media, w tym Facebook, postawiło na komunikację poprzez możliwości odtworzenia filmu w pionie. Tak prezentowany obraz jest według badań lepiej zapamiętywany, a jego wyświetlanie jest dla użytkowników telefonów bardziej naturalne. Projektanci treści zwracają też uwagę na fakt, że wyświetlany film czy obraz, który pojawia się na całej rozdzielczości może być oglądany bez rozpraszania innymi treściami. W ten sposób także zdjęcia zyskały nowy format.

Rozszerzona rzeczywistość

W 2018 roku Facebook poszedł jeszcze krok dalej tworząc nakładki pozwalające na tworzenie efektów rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki nowym dostępnym efektom, które można wykorzystywać podczas relacji na żywo, można stworzyć content, którego uczestnikiem będzie nasz odbiorca. W 2018 roku nastał także czas botów, które coraz częściej były wykorzystywane także w social media. Chatboty są dostępne dla klientów przez całą dobę, dzięki czemu wpisuje się w to aktualny trend indywidualizacji i tworzenia stałych relacji.

Nowości na Snapchacie

Mimo że ostatnie statystyki pokazują spadek użytkowania ze Snapchata na rzecz wzrostu korzystania z analogicznych funkcji wśród użytkowników Instagrama, to także ta aplikacja wprowadziła kilka ciekawych nowości w mijającym roku. Snapchat wprowadził między innymi nowe propozycje w zakresie postów reklamowych. Dzięki nowym narzędziom można korzystać z filtra zmieniającego tło znajdujące się na filmie lub zdjęciu, Ten filtr dostępny jest także w wersji rozszerzonej jako inteligentny geofiltr, zmieniający otoczenie ze zdjęcia w nawiązaniu do jego geolokalizacji.

Oceń tą stronę
Related Posts