Aktualności czyli co nowego słychać

online-1673585_960_720.png

Marketplace na Facebooku – NOWOŚĆ już dostępna!

Facebook cały czas zaskakuje nowymi opcjami. Tym razem wycelował w rynek sprzedażowy za pomocą zakładki Marketplace. Czy nowość stanie się zagrożeniem dla innych zakupowych portali? O tym, co to jest Marketplace na Facebooku i jak z niego korzystać dowiesz się z tego artykułu!

Co to jest Marketplace na Facebooku?

Marketplace Facebooku to nic innego jak odpowiednik OLX, Allegro czy Ebay przeniesiony na najbardziej popularny portal społecznościowy. Dzięki niemu możesz sprzedawać i kupować przedmioty bezpośrednio przy pomocy platformy social media.

Jak działa?

Jeśli masz już zaktualizowaną wersję Facebooka, na głównej stronie w  pasku narzędzi powinna pojawić się ikona sklepu. W momencie, gdy na nią klikniesz, przeniesiesz się na stronę z ogłoszeniami. Domyślnie pokażą Ci się przedmioty zlokalizowane w promieniu 60 km. Jeśli chcesz, możesz zawęzić swoje kryteria, wybierając dowolną lokalizację, kategorię czy cenę przedmiotu, którego poszukujesz. Kiedy znajdziesz wśród ofert coś, co przykuje Twoją uwagę, możesz zobaczyć więcej szczegółów, klikając w ogłoszenie dotyczące danego przedmiotu.  Dowiesz się tam także czegoś więcej o samym sprzedawcy. Jeśli jesteś zdecydowany, nie pozostaje już nic innego jak tylko napisać wiadomość prywatną do sprzedającego, aby ustalić szczegóły transakcji. Sprzedaż produktu jest również banalnie prosta. Wszystko, czego potrzebujesz to tak naprawdę zdjęcie i opis przedmiotu. Następnie ustalasz cenę, przypisujesz produkt do konkretnej kategorii, potwierdzasz lokalizację i gotowe.

Czym różni się ta zakładka od sprzedażowych gigantów?

Główną różnicą pomiędzy Marketplace na Facebooku a innymi platformami umożliwiającymi zakupy jest to, że Facebook nie prowadzi płatności i dostawy. Internauci mogą wyłącznie wyszukiwać i sprzedawać produkty, jednak aby nabyć daną rzecz, musisz kontaktować się bezpośrednio ze sprzedającym.

Oceń tą stronę
Related Posts