Aktualności czyli co nowego słychać

Pngtree—large-data-is-clearly-converted_3087374-e1592473643917.png

Lejek sprzedażowy na Facebooku

Lejek sprzedażowy – jedno z kluczowych pojęć marketingu efektywnościowego, czyli takiego, który zamiast miękkich kwestii wizerunkowych skutkuje wykonaniem pewnej akcji. Lejek sprzedażowy filtruje osoby, które odpadają w całym przebiegu procesu zakupowego. De facto, niewielka część osób zapoznających się z ofertą staje się automatycznie klientem danego sklepu. Można jednak spróbować wykreować reklamą na Facebooku tak, by przekaz stał się bardziej skuteczny i skutkował konwersją na Facebooku. W tym celu warto zapoznać się z lejkiem sprzedażowym na Facebooku.

Jak wygląda lejek sprzedażowy na Facebooku?

Lejek sprzedażowy na Facebooku składa się z czterech podstawowych etapów:

  1. Najwyższy z nich to świadomość łącząca się ze znajomością danej usługi, produktu lub po prostu marki.
  2. Gdy potencjalny klient zna już dany podmiot następuje zainteresowanie, któremu w pozytywnym scenariuszu towarzyszy sympatia.
  3. Kolejno jest decyzja wiążąca się z zaufaniem.
  4. Krokiem wieńczącym cały proces jest dopiero zakup.

Znajomość i zainteresowanie

To pierwsze etapy zapoznawcze z marką, dla tych, którzy słyszą o niej po raz pierwszy. Oznacza to, że osoby targetowane według zainteresowań, lokalizacji lub powiązane w jakiś sposób z konkurencją mają zainteresować się Twoimi usługami. By przygotować skuteczną reklamę dla tych osób warto zastanowić się nad wyróżnikiem marki, jaki benefit otrzyma osoba, która zdecyduje się wejść w interakcję z marką. Jeśli ten etap się uda, wówczas mamy listę klientów, którzy np. zapisali się na newsletter, byli już na Twojej stronie, ale nie wykonali pożądanej akcji. Takim osobom najlepiej przypomnieć o ich wcześniejszej aktywności i zaoferować coś ekstra, co skusi ich do ponownych odwiedzin.

Decyzja i zakup

To grupa, w której drzemie największy potencjał. Mogą to być aktywni fani na Facebooku, osoby, które komentują posty, odwiedzają stronę czy oglądają video. By wykorzystać ten potencjał warto skorzystać z opcji na Facebooku, którą są grupy odbiorców. W ten sposób można wybrać tylko tych, którzy są najbardziej aktywni i zaproponować im specjalną ofertę lub rabat. W ten sposób lejek sprzedażowy na Facebooku może w szybki sposób skutkować konwersją.

Oceń tą stronę
Related Posts