Aktualności czyli co nowego słychać

35be2f32620af97b205b35afa2a931ad.png

Jak zwiększyć liczbę fanów na Facebooku? 5 skutecznych kroków!

Prowadzenie fanpage’a to ciągła walka nie tylko o realnego klienta, ale również dużą liczbę obserwujących. To ona daje Twoim treściom zasięg oraz buduje uznanie wśród potencjalnych klientów. Jak zwiększyć liczbę fanów na Facebooku? Sprawdźcie 5 prostych metod!

Jak zwiększyć liczbę fanów na Facebooku? Zacznij od znajomych!

Jeżeli chcesz zyskać obserwujących, nie ma prostszej drogi jak wysłanie zaproszenia swoim znajomym. Na pewno się nie obrażą, a być może kogoś z nich zainteresuje to, co oferujesz na swoim fanpage’u. Poproś ich także o udostępnienie strony dalej. W ten sposób drogą paciorkową dotrzesz do swoich potencjalnych odbiorców. Ale to nie wszystko! Pamiętaj, że wiele osób zagląda na Twoją stronę na Facebooku bez obserwowania. Zajrzyj do reakcji przy swoich postach i wyślij zaproszenia do polubienia fanpage’a osobom, które zostawiły like’a pod Twoim wpisem.

Ze strony prosto na fanpage’a

Wykorzystaj swoją stronę www jako prostą drogę do polubienia Twojego fanpage’a. Wystarczy, że uzupełnisz ją o wtyczkę „Lubię to”, a na pewno znajdą się osoby, które z chęcią skorzystają z tej szybkiej opcji. W końcu to dzięki niej będą na bieżąco z nowościami na Twoim Facebooku.

Przyciągaj swoją stroną na Facebooku

Aby Twoja liczba fanów się zwiększyła, musisz dać użytkownikom Facebooka wartościowy i unikatowy content. Jeśli fani nie znajdą tego na Twoim fanpage’u, nie będą chcieli go obserwować. Dbaj o swoje treści, urozmaicaj je ciekawymi grafikami oraz filmami i staraj się publikować je systematycznie.

Działaj online i offline

Oprócz działań w Internecie, działasz też stacjonarnie? To świetna okazja, aby poinformować swoich klientów na żywo o istnieniu fanpage’a! Wystarczy plakat, oznaczenie na wizytówce, ulotce czy umieszczenie kodu QR w dostępnym miejscu. Zachęć swoich klientów do polubienia strony, oferując im specjalne zniżki bądź poinformuj ich, że na Facebooku często zamieszczasz promocje.

Reklamy na Facebooku

Kiedy wykorzystasz już bezpłatne sposoby na zwiększenie fanów, warto przemyśleć kwestie reklamy. Czy to się opłaca? Promowanie to zdecydowanie najłatwiejszy sposób na dotarcie do Twojej grupy docelowej, dzięki idealnemu dopasowaniu parametrów. Jednym słowem oznacza to, że najprawdopodobniej trafisz głównie do osób, które będą zainteresowane Twoimi produktami i z przyjemnością polubią Twój fanpage!

Sposobów na zyskanie większej liczby fanów jest tak naprawdę bardzo wiele. Aby odnieść sukces, musisz myśleć jak Twoi potencjalni obserwujący oraz wykazywać się kreatywnością w ich przyciąganiu.

Oceń tą stronę
Related Posts