Aktualności czyli co nowego słychać

accountant-1794122_1280.png

Jak uzyskać darmowy zasięg postów na Facebooku?

Często publikujesz posty na Facebooku, a mimo to nie docierają one do wielu odbiorców? Jeśli chciałbyś powiększyć zasięg swoich wpisów w naturalny sposób, dziś przedstawiamy Ci kilka kwestii, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę!

Spełnij kryteria Facebook’a

Aby uzyskać darmowy zasięg dla swoich postów, powinieneś zacząć od analizy technicznej swojego fanpage’a. Sprawdź, czy spełniasz kryteria, które powodują, że Facebook oceni Cię bardzo dobrze. Jego ocena Twojej strony to bardzo ważny element, który wpływa na widoczność w social mediach. Uzupełnij wszystkie dane na swoim fanpage’u. To sprawi, że będzie on dla Facebook’a bardziej wiarygodny. Zerknij też na formaty swoich wpisów i sprawdź, czy są zgodne z aktualnymi wytycznymi, przedstawionymi przez serwis społecznościowy.

Poznaj odbiorcę swoich wpisów

Czy jesteś pewien, że to, co publikujesz, jest wartościową treścią dla swoich potencjalnych odbiorców? Spróbuj ich lepiej poznać i dostarczyć im odpowiedni content. Zastanów się, do kogo adresujesz wpis, kto jest Twoim odbiorcą na fanpage’u i czym taka osoba byłaby zainteresowana. Kieruj się zasadą 4U, która mówi o tym, że tekst powinien być: użyteczny, ważny, wyjątkowy oraz szczegółowy. Jeśli zastosujesz się do podanych rad, na pewno Twój zasięg organiczny się zwiększy.

Targetuj na Facebooku

Facebook to nie wujek Google, który wie wszystko. Owszem, gromadzi wiele informacji o użytkownikach, ale jeśli nie podpowiesz mu, do kogo chcesz trafić, będzie działał na oślep. Wysyłaj mu jak najwięcej sygnałów, jakie grupy odbiorców w mediach społecznościowych Cię interesują.

Zwiększaj zasięg angażując organicznie

Zapewne już wiesz, że organizowanie głosowania przy pomocy reakcji jest zabronione, natomiast jest wiele innych sposobów, aby uzyskać naturalne zaangażowanie swoich odbiorców i zwiększenie zasięgu. Rusz głową i spraw, aby Twój fanpage ożył. To wpłynie pozytywnie na odbiór Twoich postów przez samego Facebook’a. Dzięki temu uzna on Twoje wpisy za atrakcyjne i puści je w świat jeszcze dalej!

Śledź zmiany algorytmu Facebooka

Za zmianami w algorytmach Facebooka trudno jest nadążyć, ale jeśli prowadzisz fanpage to lepiej być w nich na bieżąco. Dobrze dopasowana strategia i ciągłe jej modyfikacje pod algorytmy to dobry krok, aby zyskać zasięg i być stale widocznym na Facebook’u!

Darmowy zasięg na Facebook’u można osiągnąć, ale trzeba włożyć w to trochę wysiłku. Przy działaniach na fanpage’u pamiętaj o tych kilku kwestiach, a na pewno zwiększysz ilość odbiorców.

 

 

Oceń tą stronę
Related Posts