Aktualności czyli co nowego słychać

obraz.png

Jak sprytnie wykorzystać potencjał marketingowy Świąt Bożego Narodzenia?

Boże Narodzenie jest niezwykle istotnym czasem nie tylko pod kątem indywidualnym, ale i biznesowym. Okres świąteczny to ogromne wyzwanie dla marketerów, którzy mają szansę sprzedać swoje produkty i usługi na dużo większą skalę. Co ciekawe, okres świąteczny w sprzedaży zaczyna się nie kilka tygodni przed świętami, a już w październiku. Jak więc wykorzystać potencjał marketingowy Świąt Bożego Narodzenia z największą korzyścią dla swojej firmy?

Planuj z wyprzedzeniem

Chcąc uniknąć świątecznej gorączki zakupowej, konsumenci coraz częściej decydują się na wcześniejsze zakupy. Według badania Mastercard sporządzonego w tym roku, aż połowa polskich klientów rozpoczyna proces zakupu prezentów bożonarodzeniowych jeszcze przed grudniem. Interesującą informacją jest także fakt, że coraz więcej osób decyduje się, by upominki kupować w internecie – jest tym zainteresowanych aż 7 na 10 osób! To doskonała informacja dla biznesów, które prowadzą działalność e-commerce.

Promocje przed Świętami

Wiedząc, że ludzie chętnie kupują prezenty świąteczne przez Internet i z dużym wyprzedzeniem, warto zaplanować promocje już wcześniej. Każdego roku hitem sprzedażowym jest zarówno Black Friday, jak i następujący po nim Cyber Monday. Z okazji Black Friday, który przypada pod koniec listopada, sklepy internetowe przygotowują duże promocje i wyprzedaż asortymentu. Klienci mogą wówczas zakupić prezenty świąteczne w wyjątkowo korzystnych cenach. Na spóźnialskich czeka natomiast Cyber Monday, czyli poniedziałek następujący po piątkowym szaleństwie, w który dodatkowo można upolować prawdziwe okazje. To istotne dni dla marketerów – klienci w te dni będą szukali promocji również w Twoim sklepie.

Jakie prezenty najlepsze?

Według Raportu Deloitte 2018 dobór prezentu zależy od wieku obdarowywanych. Dorosłych bliskich najchętniej obdarowujemy książkami, kosmetykami i perfumami oraz słodyczami. Dla nastolatków przygotowujemy również słodycze, ale i gry komputerowe, książki oraz gotówkę. Dzieci natomiast najczęściej dostają lalki i zabawki pluszowe, zabawki konstrukcyjne oraz książki.

Pomożemy Ci osiągnąć sukces!

Nie wiesz, jak dokładnie powinna wyglądać Twoja przedświąteczna sprzedaż w Internecie? Nie masz pomysłu na spójną i efektywną reklamę na Facebooku i w Google AdsSkontaktuj się z nami! Przygotujemy dla Ciebie skuteczne kampanie reklamowe i pomożemy osiągnąć sukces w IV kwartale tego roku!

Oceń tą stronę
Related Posts