Aktualności czyli co nowego słychać

Pngtree—instagram-logo-icon_3588835.png

Instagramowe nowości

Media społecznościowe rządzą się swoimi prawami – nic tu nie jest stałe i dane na zawsze. Liczba zmian może przyprawić o zawrót głowy. Zebraliśmy najważniejsze zmiany w ostatnim czasie, które dokonują się w obrębie Instagrama. Spójrz co warto wiedzieć, by zmiany w social media nie stanowiły zaskoczenia.

Cenzura na Instagramie?

W ramach walki z przemocą w obrębie Instagrama, portal ogłosił, że będzie blokował zagrażające treści. Dotyczy to profili, których danych użytkownik nie obserwuje. Instagram nie chce narzucać konkretnych zachowań użytkownikom aplikacji, dlatego daje możliwość samodzielnego decydowania o blokowaniu zagrażających treści. Opcja „Sensitive Content Control” pozwala zmienić ustawienie w zakresie wyświetlania kontrowersyjnego contentu. Do wyboru są trzy opcje – allow, jeśli użytkownik nie chce wprowadzać zmian, limit – sprawiająca, że niestosowne treści będą ograniczane oraz limit even more – gdy kontrola będzie bardziej wnikliwa. Wprowadzone zmiany mogą znacznie ograniczyć działalność profili, które skupiają się na przykład na edukacji seksualnej.

Dalszy rozwój Reels

Reels to narzędzie, które pozwala w ramach Instagrama tworzyć krótkie, zabawne filmiki. Reels wykorzystywane jest nie tylko przez prywatnych użytkowników, ale i przez coraz więcej marek. Teraz przyszedł na kolejny krok i umożliwienie tworzenia reklam pod tą postacią. Mogą trwać do 30 sekund, zapętlać się i umożliwiać użytkownikom polubienia, komentowanie oraz udostępnianie. Kolejne rozwiązania w zakresie rozwoju Reels są dopiero testowane.

Automatyczne tłumaczenia Stories

Instagram wprowadza również zmiany w zakresie Stories. Ucieszy to zwłaszcza tych, którzy obsługują lub obserwują zagraniczne profile. Serwis będzie tłumaczyć treści umieszczone na Instagram Stories i proponować użytkownikowi przedstawienie treści w jego języku. Przycisk sprawiający, ze treść będzie tłumaczona pojawi się w górnym rogu ekranu, a tłumaczenia wyświetlą się na dole i nie będą zakrywać grafiki.

Oceń tą stronę
Related Posts