Aktualności czyli co nowego słychać

like-2195024_960_720.png

Firmowy fanpage – prowadzić samodzielnie czy zlecić agencji?

Dbając o pozytywny wizerunek firmy w sieci, nie sposób pominąć mediów społecznościowych. Umożliwiają one dotarcie do szerokiej społeczności i zbudowanie lojalnej bazy klientów. Zastanawiasz się, na czym polega prowadzenie fanpage’a i czy warto robić to samemu? Podpowiadamy.

Wysoka jakość treści to podstawa

Użytkownicy mediów społecznościowych chcą czytać i oglądać wartościowe treści, bez błędów i w wysokiej jakości. Dotyczy to zarówno tekstu, jak i grafik oraz filmów. Dla agencji reklamowej, która doskonale zna środowisko social media, dostarczanie jakościowej treści zawsze będzie priorytetem. Dlatego jeśli nie jesteś w stanie zadbać o dobrą oprawę dla swoich treści, obsługa fanpage’a przez agencję może być dla Ciebie lepszą opcją.

Komunikacja z klientem w czasie rzeczywistym

Szybka, niemal natychmiastowa reakcja na wiadomość lub pytanie w komentarzu to wymóg, jaki platformy społecznościowe i ich niecierpliwi użytkownicy nałożyli na firmy. Decydując się na założenie firmowego profilu, rozważ, czy masz możliwość regularnego sprawdzania reakcji użytkowników i odpowiadania na nie. Pamiętaj, że Facebooku informuje gości fanpage’a o czasie odpowiadania na zapytania. To może zdecydować, czy Twój klient odezwie się do Ciebie czy nie.

Język Twojego odbiorcy

Obsługa Facebooka wydaje się prosta dla wielu przedsiębiorców, ponieważ uważają oni, że doskonała znajomość własnej branży wystarczy. Trzeba jednak pamiętać, że prowadzenie fanpage’a nie jest nastawione na bezpośrednią sprzedaż, ale raczej na budowanie społeczności. Jeśli wiesz, jak przemawiać do ludzi tak, aby ich zainteresować, to świetnie! Masz szansę na szybkie wyniki. Jeśli nie – pomyśl o zatrudnieniu specjalistów, którzy w dziedzinie internetowej komunikacji mają wieloletnie doświadczenie.

Oceń tą stronę
Related Posts