Aktualności czyli co nowego słychać

Pngtree—on-line-education-and-e_3656198-scaled.jpg

Content marketing – dlaczego jest ważny?

Content marketing, czyli tak naprawdę marketing treści to pojęcia, które od kilku lat pozostają na ustach marketerów. Nie bez powodu. Jest to bowiem jeden z najszybciej rozwijających się trendów i bardzo skuteczne działania wykorzystywane przez marki do promocji swoich usług i produktów. Czym tak naprawdę jest content marketing i dlaczego jest tak istotny?

Content marketing to…

…całokształt działań polegających na tworzeniu treści budujących zaangażowanie. Będą to zarówno artykuły na blogu firmowym przybliżające działalność firmy, komunikacja w mediach społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram, jak i treści na stronie internetowej. Marketing treści nie opiera się jednak na jednorazowym dodaniu tekstów na stronę. Najważniejsza jest bieżąca i regularna komunikacja. Liczy się publikowanie aktualizacji czy nowinek na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa. Warto zaznaczyć, że content marketing można podzielić na działania:

  • wewnętrzne – czyli korzystanie z własnych kanałów w social media czy strony internetowej, by nawiązać relację z odbiorcą
  • zewnętrzne – to natomiast obce media, ale tematycznie powiązane z ofertą firmy.

Budowanie trwałych relacji

Choć przez wiele osób content marketing traktowany jest jako miękkie, trudne do zbadania działanie, to obserwacje z ostatnich lat obalają ten mit. Regularnie prowadzone działania content marketingowe wpływają na zwiększenie przychodów firmy. Co więcej, klienci pozyskani w ten sposób są bardziej skorzy do zakupu. Marketing treści jest także tańszy niż tradycyjny marketing, przez co mogą sobie na niego pozwolić również mniejsze przedsiębiorstwa. To również doskonały sposób na zwiększenie wiarygodności firmy i na ugruntowanie jej pozycji w świadomości klientów. To wreszcie budowanie relacji z odbiorcą i bieżący dialog z nim. Nic tak nie zwiększa wiedzy o potrzebach klientów jak bezpośrednia rozmowa.

Potrzebujesz wsparcia przy tworzeniu wartościowego contentu? Zapraszamy do kontaktu!

Oceń tą stronę
Related Posts