Aktualności czyli co nowego słychać

thumbs-up-2065393_960_720.png

Jak tworzyć angażujące posty na Facebooku? Mamy 5 sprawdzonych pomysłów!

Prowadzenie fanpage na Facebooku nie jest takie proste… Dla dobrej promocji nie wystarczy jedynie publikować informacyjnych i reklamowych postów. Istotne jest, by nasi odbiorcy reagowali na to, co publikujemy w sieci – dzięki temu możemy stworzyć społeczność wokół naszej marki i budować komunikację z fanami, co jednoznacznie przekłada się na szerszy odbiór naszych postów. Jak tworzyć angażujące posty na Facebooku?

Jak angażować fanów?

Poniżej przedstawiamy Wam 5 pomysłów na bardziej angażujące posty na Facebooku:

  1. Oznaczanie znajomych w komentarzach to dobry sposób żeby wciągnąć w zabawę na FB więcej osób – znajomych Waszych fanów. Wystarczy zachęcić odbiorców, by w komentarzach odpowiadali na zadane przez Was w poście pytanie, oznaczając swoich znajomych. Pytania muszą być proste, mogą być zilustrowane zabawnym zdjęciem lub bezpośrednio nawiązywać do Waszej usługi czy produktu np. kto z Twoich znajomych wyglądałby świetnie w naszej kurtce? Z kim zjedlibyście taki obiad? Komu by się przydał nasz najnowszy gadżet?
  2. Angażujcie swoich fanów pytając o ich preferencje! Pytania mogą być bardzo ogólne – na początku wakacji możecie spytać “gdzie spędzacie tegoroczne lato – w górach czy nad morzem?”. Mogą być też spersonalizowane do Waszej marki – “jaki kolor bluz chcielibyście nosić tej jesieni: zielone czy czerwone?”.
  3. Analogicznie do pytań o preferencje, można zaangażować w podobny sposób fanów prosząc ich o użycie konkretnej reakcji. Pytając o to, “jaka okładka notesu z naszej najnowszej kolekcji papierowej się Wam podoba?”, dajcie szerszy wybór: zwykły lajk – okładka w kropki, serduszko – dżungla na okładce, wow – okładka we flamingi. To zabawa dla fanów, która może jednocześnie posłużyć jako krótkie badanie opinii, jaką serię produktu wypuścić w następnej kolejności!
  4. Żeby angażować bardziej swoich fanów w komentowanie postów możecie użyć zawsze zabawy w dokończ zdanie. To post dobry na każdą okazję – od haseł sylwestrowych np. “Moje postanowienie noworoczne to…” po całkiem zwykłe posty, które mogą angażować Waszych odbiorców każdego dnia np. “Mój ulubiony deser to…” czy “najlepszy drink na piątkowy wieczór to..”.
  5. Jeszcze bardziej angażującą zabawą na Facebooku są wszystkiego rodzaju zagadki i rebusy dotyczące marki. Mogą być bardziej angażujące jak np. wymyślenie krótkiego hasła z nazwą Waszej firmy. Dobrym pomysłem jest też np. wrzucenie zdjęcia Waszego teamu z wakacji z zagadką “jak myślicie, gdzie wymyślamy dla Was kolejne innowacje naszego produktu?” czy np. konkurs na imię dla Waszego biurowego kota, kaktusa czy psa.

Możliwości angażowania Waszych fanów są nieograniczone, a tego typu zagadki i konkursy sprawiają nie tylko, że Wasz fanpage zyskuje nowych odbiorców. Dzięki tego typu postom Wasza marka staje się bardziej przyjazna, a Wy sami macie szansę zbudować społeczność wokół własnego brandu – być może nie tylko online!

Oceń tą stronę
Related Posts