Aktualności czyli co nowego słychać

dd6b79d5922452d80b544b30560b0f6b.png

4 narzędzia przydatne przy prowadzeniu fanpage’a!

Prowadzenie strony na Facebook’u może wydawać się z pozoru bardzo proste. Jednak szybko okazuje się, że bez odpowiednich narzędzi nie jesteśmy w stanie stworzyć profesjonalnych treści. Z pomocą przychodzą nam pełne funkcji programy i aplikacje, dzięki którym możemy stać się prawdziwymi social media ninja.

  1. Canva – zadbaj o grafikę na fanpage’u

Bardzo często problematyczną kwestią przy prowadzeniu fanpage’a jest grafika. Nie każdy musi mieć zmysł estetyczny i umieć działać w zaawansowanych programach do przerabiania zdjęć. Natomiast część graficzna jest najważniejszym elementem każdego wpisu w social media. W tym momencie mamy dostęp do wielu różnych programów, jednak najlepszym rozwiązaniem jest Canva. To darmowa aplikacja online, która ma w swoim wachlarzu wiele szablonów oraz możliwości, dzięki którym w łatwy sposób odmienimy zwykłe zdjęcie w profesjonalną grafikę z logiem naszej marki.

  1. Hootsuite – planuj wpisy na Facebook’u i nie tylko

Jeżeli prowadzisz profile na różnych serwisach społecznościowych, dobrym rozwiązaniem jest narzędzie Hootsuite. Pozwala ono na planowanie postów do przodu na kilku kanałach jednocześnie. Wystarczy, że podłączysz je wszystkie pod swoje konto i od tej chwili będziesz miał wpisy w social media dopięte na ostatni guzik. Jeszcze do niedawna program był nieco okrojony i nie pozwalał na dodawanie emotikonów z poziomu aplikacji, natomiast w odświeżonej wersji ta luka została nadrobiona.

  1. Contentino – łatwy przepływ informacji

Jest to bardzo podobne narzędzie do Hootsuite. Także pozwala na planowanie postów, natomiast można w nim połączyć konta różnych marek i w łatwy sposób przechodzić pomiędzy nimi. Układ jest bardziej przejrzysty – kalendarzowy. Ma też zaletę dla specjalistów od social media – pozwala na udostępnienie gotowych postów osobom odpowiedzialnym za marki po stronie firm, a także na dodawanie przez nich komentarzy do poszczególnych treści.

  1. Brand24 – optymalizuj swój fanpage

Zapewne wiesz, że kluczem do sukcesu jest analiza wyników i optymalizacja. Aby prowadzenie Twojego fanpage’a miało ręce i nogi, musisz na bieżąco zaglądać do statystyk i wychwytywać posty z najlepszymi wynikami. Brand24 to kompletne narzędzie, które pozwoli CI monitorować różne serwisy społecznościowe i działać na swoich fanpage’ach świadomie.

Oceń tą stronę
Related Posts